Výbuch plynu v prešovskom paneláku otriasol celým Slovenskom, no na druhej strane zároveň ukázal, ako sa našinci vedia zomknúť a v najťažších chvíľach. Na Mukačevskej ulici už nič nie je, ako bývalo, no dobrí ľudia ešte nevymreli a spolupatričnosť nevymizla.

Desivý výbuch ako z hororového filmu prinútil ostatných Slovákov otvoriť peňaženky a nezištne pomôcť. Mestskí poslanci v treťom najväčšom meste schválili spôsob, ako rozdeliť finančné prostriedky od darcov.

Neuveriteľnú sumu, viac takmer 2,5 milióna, sa podarilo vyzbierať len za pár dní a financií stále pribúda. “Zobrazovaný stav účtu je priebežný, to znamená, že je aktualizovaný denne vždy so stavom účtu z predchádzajúceho dňa. K 10. decembru bol o 11.01 h stav účtu 2 273 762,39 eura,” uviedla Turčanová, primátorka Prešova.

“Od soboty (7. 12.) do utorka bolo realizované jednorazové vyplácanie mimoriadnych dávok 42 ľuďom v sume 8400 eur,” pokračuje primátorka. Mesto ďalej plánuje poskytnúť postihnutým obyvateľom 8 nájomných bytov a zabezpečuje aj úpravu apartmánov v jednom z prešovských hotelov.

Zdroj: topky.sk | Foto/Video: YouTube, Facebook