Od pondelka k piatim okresom pribudnú ďalšie štyri, v ktorých sa otvoria stredné školy. Žiaci pôjdu do škôl v Dunajskej Strede, Komárne, Skalici a v Stropkove. Informovalo o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu.

„Aktuálne čísla sú veľmi dobré. Chcel by som ale aj napriek tomu poprosiť všetkých, školy, učiteľov, nepedagogických a odborných zamestnancov škôl, rodičov aj žiakov, aby sme boli čo  najzodpovednejší a dodržiavali jednotlivé opatrenia,“ povedal minister školstva Branislav Gröhling.

V bordových okresoch budú naďalej otvorené materské školy, prvý stupeň základných škôl, 8. a 9. ročník základných škôl, špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy, končiace ročníky stredných škôl, poradne a základné umelecké školy.

V červených okresoch budú otvorené materské školy, prvý stupeň základných škôl, celý druhý stupeň základných škôl, prvé štyri ročníky na osemročných gymnáziách, špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy, končiace ročníky stredných škôl, poradne a základné umelecké školy pre individuálnu prácu so žiakom. V ružových okresoch sa bude môcť obnoviť prezenčná forma vyučovania všetkých ročníkov základnej a strednej školy.

Zdroj: TK | Foto: Facebook/Branislav Gröhling – vzdelanie je budúcnosť krajiny