Šéf strany Hlas-SD Peter Pellegrini dnes zvolal tlačovú konferenciu, na ktorej oznámil šokujúce správy. Verejne vyhlásil, že podáva trestné oznámenie na premiéra SR Igora Matoviča a jeho vládu. Aké ma na to vysvetlenie?

Líder mimoparlamentnej strany Peter Pellegrini obviňuje predsedu vlády zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby s dôrazom na vicepremiéra Hollého, ktorý sa vrátil do parlamentu bez testu z Británie. Pellegrini zastáva názor, že za aktuálnu pandemickú krízu a zlých dôsledkov zapríčinených koronou v našej krajine, je zodpovedný Igor Matovič.

Na tlačovej konferencii, ktorú expremiér zorganizoval, podľa neho na smutnú tému „Matovičove obete korony“, vysvetľuje vládne politické zlyhanie. Pellegrini plánuje predložiť návrh ústavného zákona o skrátení súčasného volebného obdobia súčasnej vlády. „Korona nemôže zasiahnuť do života ľudí tak, že budeme obraní ešte aj o naše ústavné právo voliť,“uviedol šéf strany Hlas-SD.

Na tlačovke sa okrem iných vecí Pellegrini vyjadril aj na tému vakcinácie proti Covidu-19. „Nebudeme ani podporovať žiadne teórie, ľudia sa bežne očkujú proti chrípke. Mnohí to robia každý rok a žijú s tým v poriadku,“ povedal bývalý premiér s tým, že aj keď povinné očkovanie nepodporujú od vakcinácie ľudí odrádzať nebudú.

Zdroj/Video: Facebook/pellegrini.peter | Foto: Facebook/igor.matovic.7