Strašidelný mikulášsky piatok zasiahol nielen celý Prešov, ale v podstate celé Slovensko. Pomôcť sa snažia desiatky hasičov, záchranárov aj obyčajných ľudí. Výbuch má viac ako 40 zranených, a bohužiaľ, aj 5 obetí. 

V 12-poschodovej bytovke na Mukačevskej ulici mal podľa dostupných informácií vybuchnúť plyn. Požiar zachvátil 4 poschodia, neskôr sa ale rozniesol v podstate po celom objekte.

Najnovšie informácie hovoria, že výbuch si vyžiadal 5 obetí a viac ako 40 zranených, medzi ktorými sú aj deti. “Najmenej šesť pacientov previezli do prešovskej nemocnice. Je medzi nimi aj dieťa. Všetci transportovaní pacienti boli pri vedomí a v stabilizovanom stave. Utrpeli zranenia úrazového charakteru,” povedala hovorkyňa záchranárov Alena Krčová pre tvnoviny.sk

Piatu obeť potvrdili krátko pred 15.00 hodinou popoludní. Na mieste pomáha viac ako 60 profesionálnych a 25 dobrovoľných hasičov. V paneláku je zrútená aj konštrukcia schodiska a hrozí celkový kolaps budovy.

Na Facebooku vznikla skupina, kde sa zbierajú ľudia, ktorí chcú pomôcť, či už finančne alebo materiálne, ponúkajú byty a veci na oblečenie. Pridajte sa aj vy, stránku nájdete >>>TU

Foto: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky | Zdroj: TV Markíza