Rakúsko siaha po najprísnejších opatreniach! Vzhľadom na vážnosť situácie a rekordnom počte nových prípadov nákazy koronavírusom sa rozhodli pre plošný lockdown a to nie len pre nezaočkovaných ale i pre zaočkovaných. A toto nie je stále všetko! Od 1. februára 2022 bude v krajine očkovanie proti Covid-19 POVINNÉ pre každého!

„Toto rozhodnutie nie je pre nás ľahké. Ale vzhľadom na počet infekcií musíme takéto opatrenia prijať,“ vyhlásil Schallenberg. Od pondelka bude totižto platiť pre všetkých občanov zákaz vychádzania.  „Nie je to populárne rozhodnutie, ale je nevyhnutné,“ poznamenal minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein.

Rakúska vláda zároveň oznámila, že od 1. februára 2022 začne v krajine platiť povinnosť byť zaočkovaný proti COVID-19 pre všetkých obyvateľov. „Dlho, možno až príliš dlho, sa predpokladalo, že bude možné dosiahnuť vysokú zaočkovanosť aj bez povinného očkovania. Teraz sa však musíme realite pozrieť do očí,“ vyhlásil Schallenberg. Občonov, ktorí budu aj naďalej odmietať vakcínu budú čakať vysoké pokuty, prípadne až trest odňatia slobody.

https://youtu.be/dvEU3SLZuLQ

 

Zdroj: YT/Ihr Programm  Foto: Pixabay