Hokejoví fanúšikovia aktuálne špekulujú či je ešte možné, aby sa naše družstvo dostalo do štvrťfinále MS v ľadovom hokeji 2019. Šanca tu predsa len je, hoci majú slovenskí hokejisti po úvodných štyroch zápasoch na majstrovstvách sveta iba tri body.

 

Šanca na postup do štvrťfinále pre slovenský hokejový tím stále existuje. Tu sa naposledy naše mužstvo predstavilo v roku 2013. Aby sa naši chlapci prebojovali medzi najlepšiu osmičku aj na prebiehajúcom domácom šampionáte, budú potrebovať pomoc od súperov.

Cesta Slovákov do štvrťfinále bude zložitá, no teoreticky sa sem môžeme prebojovať cez štyri tímy, reálne prichádzajú do úvahy však už iba Nemci a Američania. ,,Najviac pravdepodobný je postup cez USA, ktoré sme dokázali poraziť v prvom zápase. Práve víťazný vzájomný zápas nám dáva nádej, že ak by Američania nezískali v ďalšom priebehu turnaja viac ako štyri body (hrá sa ešte o 9 bodov) a my by sme už len vyhrávali v riadnom hracom čase, tak by sme na ich úkor mohli hrať štvrťfinále,” uvádza portál manmagazin.sk.

Tabuľka skupiny A

Hokejových fanúšikov tak stále čakajú nervy drásajúce zápasy, no stále je tu nádej že naši chlapci sa do vytúženého štvrťfinále predsa len dostanú!

Takto to vidí Ondrej z Trenčína, pozrite si jeho zaujímavú tabuľku 😀

Zdroj: sme.sk, manmagazin.sk | Foto: Facebook, sme.sk | Video: YouTube