Pred Úradom vlády v Bratislave dnes protestujú tisíce Slovákov proti očkovaniu aj protipandemickým opatreniam, na mieste sú aj niektorí predstavitelia opozičných strán, chcú vyjadriť nespokojnosť s verdiktom Ústavného súdu o referende. 

„Po skončení protestu 10.7.2021, ak nedôjde k zmene správania sa voči občanom Slovenska, budeme organizovať protesty pred domami zodpovedných osôb. Ak sa nepodarí nájsť ich miesto pobytu (mnohí sú utečení za hranicami ako Matovič) tak bude protest v jeho rodisku, alebo bydlisku rodičov. Ako prvý protest sa plánuje pred bydliskom Jarčušku, agenta firmy Pfizer, poprípade pred jeho pracoviskom,” píše sa v statuse facebookovej skupiny Verejnosť proti nátlaku a psychickému mučeniu.

Protest podporila aj strana Hlas – sociálna demokracia. „Hlas – sociálna demokracia je predovšetkým hlasom ľudí a ostro odmietame povinné očkovanie, delenie spoločnosti a nezmyselné opatrenia, ktoré obmedzujú pendlerov na hraniciach,“ uviedla strana v tlačovej správe, no na proteste sa nezúčastnili, za čo Petra Pellegriniho viacerí jeho sledovatelia kritizovali.

VIDEO:

Zdroj: YouTube, TA3, ereport.sk, pravda.sk