Neďaleko hlavného mesta v dedinke Vinosady si Róbert Fico užíva luxusný, miliónový kaštieľ. Ako je to možné, keď bývalý premiér a predseda Smeru nemá žiadny majetok? Prsty v tom majú Široký s Výbohom.

Fico až do augusta minulého roka bol nájomníkom Bašternákovho bytu s rozlohou takmer 480 štvorcových metrov v komplexe Bonaparte. Za tento bytový komplex, ktorý nakoniec prepadol štátu, platil podozrivo len 2 650 eur mesačne. Od toho času sa novinárom nepodarilo vypátrať nové hniezdo bývalého predsedu Smeru, až doteraz.

„Kde bývam, do toho vás celkom nič nie je. Do toho vás to je vtedy, ak budete mať informáciu, že som si kúpil byt, na ktorý nemám, alebo ak platím nejaký nájom, na ktorý nemám,“ odpovedal Fico na tlačovej besede minulý týždeň.

Barokový kaštieľ Pálffyovcov z 18. storočia, ktorý pred pár rokmi prešiel kompletnou rekonštrukciou je zo všetkých strán chránený barikádami stromov a nepriehľadným múrom. Ideálny objekt na skrývanie sa Róberta Fica pred novinármi, ktorí ho aj tak odfotografovali podvečer pri príchode a následne v obedných hodinách, ako odchádzal do centrály Smeru.

Kaštieľ s vežičkou disponuje niekoľkými terasami s vonkajším nábytkom s vonkajším plaveckým bazénom, fitness, vyše hektárovým parkom s fontánkou a jazierkom preklenutým dreveným mostom.

Pýtate sa, kto je aktuálnym majiteľom miliónového sídla? Mate pravdu, že Fico to nie je. Kaštieľ vo Vinosadoch vlastní akciovka s inštitucionálne pôsobiacim názvom Obnova kultúrnych a historických pamiatok. Táto firma sa spája s menom blízkeho priateľa z pozadia Smeru Miroslavom Výbohom. Na jej čele sedí Vladimír Balog, ktorý sa reprezentoval v Harvardskej investičnej spoločnosti spolu s Jurajom Širokým.

Zdroj: www.plus7dni.pluska.sk | Foto: Instagram/robert.fico