Aj napriek tomu, že od dnešného dňa platí tzv. lockdown pre neočkovaných a všetci, ktorí nie sú po vakcinácii majú oveľa obmedzenejší pohyb, minister zdravotníctva pripúšta, že jediným riešením je zjavne uzavretie celej krajiny. 

Nemocnice hlásia, že musia odkladať plánované operácie a lekári rozhodujú, koho ešte napoja na pľúcnu ventiláciu a koho už nie. Kapacity pre pacientov s Covidom v najkritickejšom stave, sú na úplnom minime.

Najmä kvôli tejto vypätej situácii v nemocnicniach sa rozhodla vláda konať. Najprv sa mali na mimoriadne stretnúť v utorok, kvôli premiérovmu programu to presunuli na stredu.

Vladimír Lengvarský považuje platiace prísnejšie opatrenia za nedostatočné. Práve preto navrhuje, aby 3-týždňový lockdown pre neočkovaných platil po novom pre každého, povedal na konferencii Vizionári.

Ak by sa ani po tom situácia nezlepšila, lockdown bude pretrvávať naďalej. Podľa TV Markíza tiež uviedol, že ak sa obmedzenie pohybu pre všetkých zavedie už teraz, na Vianoce môžeme mať miernejšie opatrenia. Všetko ale záleží od toho, či sa začne pandemická situácia zlepšovať.

Zdroj: markiza.sk, refresher.sk