Predstavitelia vlády sa zišli v parlamente pri príležitosti schvaľovania programového vyhlásenia. Práve tam verejne predstúpil bývalý premiér Igor Matovič, aby opäť obhájil správnosť a pozitívne následky plošného testovania, za ktoré sme zaplatili takmer 500 miliónov eur.

Mnohí po zistení obrovskej sumy vyjadrili kritiku, no Matovič to vidí inak. Podľa neho sa plošným testovaním zistilo viac ako 400-tisíc pozitívnych prípadov, čo považuje za veľký úspech a nie stratu.

Ako premiér sa prioritne od samého začiatku venoval boju s pandémiou, ktorá ho spolu s koaličnými lídrami z postu zosadila. Boj bol príliš náročný a dnes Igora Matoviča ako ministra financií mrzí, že kľúčoví predstavitelia štátu podľahli pokušeniu pozerať sa na preferencie a nie na najslabších. 

„Mrzí ma, že som od pani prezidentky počul minimum vystúpení, ktoré by ľudí nabádali k tomu, aby boli zodpovední, aby sa chránili alebo podporili vládu,” skonštatoval v pléne Národnej rady SR s tým, že množstvo vystúpení Zuzany Čaputovej prirovnal k mise plnej hrachu.

„Ospravedlňujem sa tým, ktorí možno vnímali moje vyjadrovanie ako nenáležité. Tým, ktorí nerozumeli tomu, že ma do nepríčetnosti vytáčal cynický prístup niektorých ľudí, pre ktorých vlastné percentá boli viac než život a zdravie človeka,” dodal Matovič.

Zdroj: HN online | Foto: Facebook/igor.matovic.7