Zábery z desivého tornáda v Čechách naháňajú hrôzu. Na juhu Moravy sa objavila neskutočná búrka, tá po sebe zanechala obrovskú spúšť. Nemocnica v Hodoníne hlási desiatky zranených, poškodené sú domy, nemocnice aj kostoly, záchranári hovoria aj o prvých obetiach. 

„Prvý tím na vyhľadávanie osôb pod troskami domov so sebou vezie štrbinové kamery, echolokátory a ďalšie zariadenia pre vyslobodenie osôb. Na miesto postupne vyjde celkovo cez 30 špeciálne vycvičených hasičov,“ uviedli pražskí hasiči na Twitteri.

„V prípade potreby či požiadavky krízových štábov sme pripravení vyslať ďalších,“ uviedla na Twitteri Polícia ČR. „Po extrémnych búrkach na Morave smeruje do Českej republiky pomoc zo Slovenska. K našim susedom už bolo vyslaných 7 sanitiek. Univerzitná nemocnica v Bratislave je pripravená prijať zranených pacientov podľa požiadaviek českej strany,“ informovalo na Facebooku slovenské ministerstvo zdravotníctva.

 

„Z pohľadu ČHMÚ nemáme merania, ktoré by potvrdili, že to bolo tornádo. Ale z tých všetkých fotiek od ľudí a podobne, to očividne tornádo je. Zároveň môžem potvrdiť, že meteorologické podmienky na to boli vhodné,“ uviedla Michaela Valachová z ČHMÚ.

Foto/Zdroj: Twitter, topky.sk, YouTube