Nový premiér Eduard Heger už prebral kanceláriu po svojom straníckom šéfovi Igorovi Matovičovi, zároveň bol oficiálne poverený pani prezidentkou a stal sa predsedom vlády a najmocnejším mužom v krajine. 

44-ročný Heger začínal ako politický amatér, na jeho prvé chvíle v politike si spomína aj známa redaktorka Gabriela Kajtárová. ,,Mal síce istý rečnícky talent aj charizmu, no nebol to kariérny politik, na akých sme zvyknutí z etablovaných strán. My sa na ňom medzi novinármi popravde občas smejeme, lebo používa príliš veľa fráz, podobenstiev a porekadiel. Po minútach jeho odpovede potom zistíte, že netušíte, čo vám odpovedal, či vám odpovedal a akú ste vlastne položili otázku. Niekto povie, že taký má politik byť. Myslím si, že je dobré, že na zmene začal pán Heger v poslednom čase pracovať,” prezradila pre Plusku.

„Je to otvorený človek, ktorý sa nevyhýba novinárom, občas sa pri nás zastaví na neformálne debaty. Absolvovala som s ním desiatky takýchto stretnutí. Keď sa vypnú kamery,  je vždy ochotný sa pristaviť a opýtať sa, Gabika, ako sa máte? Pre mňa je však teraz základná otázka to, ako ho zmení funkcia. Túto otázku si však vždy kladieme pri mnohých politikoch, keď zmenia funkciu a ,nastúpia do limuzín’. Som na to veľmi zvedavá,” dodala Kajtárová.

„Hovorí sa o ňom, že je taký kazateľ. Pamätám si ho z jednej politickej debaty, takto ho nazval vtedajší minister financií Kažimír. Heger je totiž vedúci Pastoračného tímu pri Dóme svätého Martina, je tam stále aktívny. Občas natočí aj video na YouTube, ako prežíva vzťah s Bohom, sú tam kazateľské prvky, ale netreba si to predstavovať zase tak, že je duchovný alebo kňaz. Je laik, žije svoju vieru a hovorí o tom verejne,” hovorí aj o jeho náboženskom pozadí a viere.

 

Foto: Instagram/ eduardheger, gabrielakajtarova, refresher.sk | Zdroj: pluska.sk