Niekedy ani netreba slová, reč tela totižto o vás prezradí viac, než dosť! Mimika, gestá, ba dokonca spôsob, akým sedávame dokážu vypovedať o tom, akou sme osobnosťou. Pozrite sa na pár najčastejších sedavých polôh, ktoré hovoria za všetko…

 

 

Ak radi sedávate práve takto, svedčí to o vás, že ste osoba, ktorá sa len málo zaujíma o to, čo sa deje navôkol. Pokojne si žijete svoj život a idete tam, kam vás život vedie. Sebavedomie vám ani zďaleka nechýba. Ste priateľská a prístupná osobnosť, beriete život taký, aký je, netrváte na nejakých formálnostiach.

Táto poloha sedenia je omnoho „formálnejšia“ než ostatné polohy v tomto článku. Osoby, ktoré majú v obľube práve túto polohu budú pravdepodobne uzavreté a nervóznejšie povahy. Prekrížené nohy prezrádzajú o tom, že ste osoba, ktorá musí samu seba stále nejakým spôsobom uisťovať a upokojovať. A častejšie asi aj mávate pocit, že nie ste celkom vo svojej koži. Keď sedávate v tejto polohe, môžte pôsobiť neprístupným dojmom. Táto poloha je však úplne vhodná v prípade, že sedíte za stolom v nejakej formálnej situácii (napr. pohovor, práca v kancelárii).

Táto poloha je typická pre lenivcov. Ak je práve toto vaša obľúbená poloha pri sedení, občas asi neviete, čo robiť s voľným časom a zrejme ani nemáte záujem sa vôbec niečomu venovať. Ľudia, ktorí sedávajú v tejto polohe sú niekedy až prehnane sebavedomí. Okrem toho je pre nich typická uvoľnená, až nedbanlivá povaha.

Táto poloha sedenia je asi najviac neutrálna. Ak takto sedávate aj vy, možno o vás povedať, že sa vyznačujete praktickosťou. Venujete plnú pozornosť všetkému, čo sa deje vo vašom bezprostrednom živote. Taktiež patríte medzi tie najvľúdnejšie a najprístupnejšie typy osobnosti. Ak patrí táto poloha medzi vaše obľúbené, faktom je, že v skutočnosti máte tendenciu to s vašou vľúdnosťou trochu preháňať, čo sa prejavuje vo vašom sklone vyhovieť druhým za každú cenu.

Táto poloha o vás prezrádza to, že ste veľmi pokojnej a jemnej povahy. Vašej pozornosti neuniknú ani tie veci, o ktorých mnoho iných ľudí ani len netuší. Ste veľmi organizovaní a poriadkumilovný. V závislosti od situácie a typu rozhovoru, tento spôsob sedenia býva často vnímaný aj ako signál, že daná osoba je otvorená flirtovaniu, pretože je úplne uvoľnená a nie je problém baviť sa s ňou na akúkoľvek tému.

Zdroj/Foto: awarenessact.com, silavedomia.sk