Kontroverzná hviezdička Alex Wortex až donedávna svoje alternatívne názory šírila len v rámci relatívne neškodných tém – rada presadzovala šialenú módu, neoholené podpazušie, či napríklad vegánsky životný štýl.

Potom však náhle prišlo vyjadrenie, pri ktorom krútili hlavou aj mnohí jej fanúšikovia – influencerka so 40-tisíc sledovateľmi začala nabádať ľudí, aby nedodržiavali opatrenia proti koronavírusu. Pridala k tomu niekoľko urážlivých príbehov o svojich susedoch. Oficiálne sa tým zaradila k šíriteľom hoaxov, ktorí veria vzorcu koronavírus = „chrípôčka“.

Nový hoax: Očkovanie škodí aj nezaočkovaným

Jej najnovšie slová však prekonali všetko, čo doteraz vypustila z úst. „Ženy zaočkované aj nezaočkované, pokiaľ sú v úzkom styku so zaočkovaným, majú problém s menštruáciou,“ vyhlásila.

„Menštruácia prichádza príliš skoro, prípadne vôbec, sprevádzajú ju neobvyklé bolesti, je buď veľmi silná/slabá a najmä sa spomínajú veľké krvné zrazeniny. Silné, dlhotrvajúce špinenie mimo menštruácie. Samovoľné potraty. Niektorým ženám po prechode sa menštruácia spustila. Deťom sa samovoľne spúšťa krv pri zaočkovaných rodičoch, atď.,“ zakončila Alex dielo skazy, ktorým chcela presvedčiť fanúšikov, že očkovanie nielen škodí, ale ešte aj dokáže nejakým spôsobom ovplyvňovať nezaočkovaných jedincov.

Ako je to naozaj?

Tento blud sa razom rozhodla vyvrátiť stránka Hoaxy a podvody, ktorú spravuje polícia: Žiadna z vakcín nemôže vplývať na osobu, ktorá nebola očkovaná. A to zahŕňa aj menštruáciu, plodnosť a tehotenstvo. Vakcíny proti COVID-19 obsahujú iba krátku informáciu, ktorá kóduje Spike proteín, ktorý predstavuje neškodnú časť vírusu. Táto informácia je ako instastorka na Instagrame. Vydrží pár hodín, splní svoj význam a zmizne. Nejde o živý vírus a preto sa nemôže šíriť. Ostane len v mieste vpichu (konkrétneho človeka). Aj to je jeden z dôvodov, prečo zaočkovaný človek nebude mať pozitívny PCR alebo antigénový test v dôsledku očkovania.“

Čo sa týka menštruácie žien, ktoré boli zaočkované, podľa odborníkov skutočne môže v ojedinelých prípadoch dôjsť k narušeniu cyklu. Takéto nadmerné bolesti alebo zmeny by však boli každopádne len jednorazové. Šlo by len o vedľajší účinok, akým je napríklad bolesť v paži v mieste vpichu, zvýšená teplota alebo únava.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Alex Wortex NAHÁ a na záchode: Úprimné odpovede na 69 ÚCHYLNÝCH otázok!

Zdroj: Cas.sk | Foto: Instagram/alexwortex69