V poslednom období je situácia medzi Amerikou a Severnou Kóreou mimoriadne napätá. Hoci sa chvíľu zdalo, že sa blýska na lepšie časy, Kim Jong-Un označil posledné vojenské cvičenie spojených štátov za provokáciu a tak sa priateľský samit medzi Kóreou a USA zdá byť ohrozený!

 

Hoci má Severná Kórea sotva 25 miliónov obyvaťeľov disponuje štvrtou najväčšou armádou sveta. Presné odhady sa líšia, no všetko nasvedčuje tomu, že Severná Kórea má takmer milón mužov v aktívnej vojenskej službe a viac, ako štyri mióny záložníkov! Navyše Kórea disponuje jadrovým arzenálom, čo z nej robí mimoriadne nebezpečného nepriateľa.

Dnes sme si pre vás pripravili video, ktoré vám ukáže detailné porovnanie armády USA a Severnej Kórei. Dámy a páni, pohodlne sa usaďte a poďte sa spoločne s nami pozrieť na to, ako to v skutočnosti je.

Severná Kórea vs. USA:

Zdroj/Foto: youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta! PS: Si mladý/á, akčne naladený/á, vyznáš sa v hrách a dobre sa orientuješ vo virálnych videách z celého sveta? Určite nám napíš na adresu [email protected]! Možno z teba urobíme nového redaktora FUNmagazínu!