Z funkcie predsedu parlamentu, ktorú po ňom prevzal Boris Kollár, sa Andrejovi Dankovi neodchádzalo práve ľahko. Verejnosť, z ktorej značná časť sa dobre bavila na jeho skomolených výrokoch či slávnom stožiari, mu však celkovo nepredpovedala dlhú politickú kariéru. Teraz sa však zdá, že rodák z Revúcej chce všetkým vytrieť zrak a pripravuje si pôdu na veľký návrat. Danko totiž nielen, že aktívne kritizuje kroky súčasnej vlády, on sa dokonca objavil v komediálnom seriáli!

Politici sa v súčasnej dobe pokúšajú získať si mladých voličov tým, že si robia srandu sami zo seba. Richard Sulík komentuje každý príspevok satirickej stránky Zomri, ktorý sa týka rohlíkov, Igor Matovič si z vlastného “one time, next time” trapasu urobil akúsi “módnu značku” a multiotecko Boris Kollár je s rôznymi dvojzmyselnými meme, čo zdieľa na sociálnych sieťach, v tomto smere pojmom sám osebe.

Sledovať nás môžete aj na Instagrame
>>> TU <<<!

Touto zjavne fungujúcou cestou kričiacou “mám zmysel pre humor a nebojím sa ho použiť” sa najnovšie rozhodol ísť aj exkapitán Andrej Danko, ktorí sa objavil v komediálnom seriáli RTVS s názvom Pumpa.

Spolu s jeho hlavnými hviezdami Danom Heribanom, Tiborom Vokounom a Michalom Kubovčíkom si politik strihol vyše 5-minútovú scénu plnú ostrého humoru na svoju vlastnú adresu.

“Ževraj chystáte do politiky comeback, som čítal,” nahadzuje v scénke tému Dano Heriban. “Tak už sa na ten cirkus neviem pozerať, chlapci,” odpovedá Danko. “Ale tak vy s Róbertom, Bélom a Radkom ste tvorili tiež celkom slušnú cirkusácku spoločnosť!” “Viete, keby sme nedali dokopy tú partiu v roku 2016, tak by nám tu tento cirkus vládol už vtedy,” kontruje opäť Danko, no postava Dana Heribana sa nedá.

“Pán Danko, také salto formaggi 180 stupňov, aké ste vy ruka v ruke s Bélom dali, to teda by nedal hocikto! Na to treba žalúdok!” “Tak ale bolo to s nimi ťažké. Vždy som hovoril Ficovi a Bugárovi na koaličke, že sú môj boží trest, že som ich chcel dať dole a dneska musím s nimi vládnuť,” zaklincoval to politik.

V scénke si herci spolu s Dankom urobili srandu z viacerých jeho trapasov od slávneho stožiaru až po “brebty”, ktorými nás bavil počas prejavov. Tu však exkapitán poznamenal, že Matovič ho s jeho “one time, next time” čoskoro dobehne.

Na pretras sa dostala aj nehoda Borisa Kollára. Politik mu podľa svojho scenára praje skoré uzdravenie, no stihol tiež poznamenať, že keby sa niečo podobné stalo jemu, médiá by ho rozobrali na kúsky.

O tom, či šlo len o nevinný vtip alebo skrytú politickú reklamu, sa môžeme len dohadovať. Pravdou však zostáva, že o návrate kapitána Danka do politiky sa v scéne hovorilo hneď niekoľkokrát a Dano Heriban s Michalom Kubovčíkom to touto témou aj uzavreli.

“Ale si počul? Andrew Captain sa vracia do politiky,” poznamenal napoly uznanlivo a napoly posmešne Heriban, na čo mu Kubovčík odpovedá: “Veď toto. Neviem, či sa mám smiať alebo plakať.”

Celú scénku si môžete pozrieť v priloženom videu:

Zdroj: Facebook/Srandičky | Foto: Facebook/Aktuality.sk, Srandičky, Instagram/kollarboris, RTVS