Preslávená značka luxusnej spodnej bielizne Victoria’s Secret už roky ponúka definíciu slova „s*xi“. Jej stelesnením a ikonami boli práve známe modelky s telami a tvárami, ktoré sa očami modernej doby považovali za dokonalé. Medzi najznámejšie patrili Heidi Klum, Gisele Bündchen, Adriana Lima, Miranda Kerr či Karlie Kloss. V rokoch 1997–2001 bola „anjelikom“ aj partnerka Paľa Haberu Daniela Peštová.

Lenže doba sa mení a s ňou nielen názor na to, čo je krásne, no predovšetkým tolerancia voči politicky nekorektným veciam. Rýchlo a nenápadne zmizli zo všetkých druhov umenia okrem iného ľahko rasistické narážky, vtipy o pribratejších ľuďoch, no predovšetkým údajne „stereotypné“ postavy. Inými slovami, seriál typu Ako som spoznal vašu matku by sa dnes už ani nenatočil – nie kým by z neho nezmizol s*xista Barney a nepribudla doň aspoň jedna postava čiernej pleti.

Zbohom, anjelici

A presne takejto dobe sa potrebuje prispôsobiť aj ikonická značka spodnej bielizne. Svojim chronicky presláveným anjelikom, ktorí ju reprezentovali na módnych prehliadkach a rôznych udalostiach, sa preto rozhodla dať zbohom. Oficiálnym dôvodom je, že viac nie sú „kultúrne relevantní“.

Namiesto nich sa tvárami značky stanú podnikatelia a aktivisti, ktorí spoločne vytvoria celkom nový imidž multimiliardovej spoločnosti. S dlhovlasými, dlhonohými a vypracovanými modelkami, kvôli ktorým čelila Victoria’s Secret roky zdrvujúcej kritike, sa teda môžeme nadobro rozlúčiť.

Medzi známejšie nové tváre značky budú patriť napríklad indická herečka Priyanka Chopra Jonas alebo americká futbalistka a aktivistka za rodovú rovnosť Megan Rapinoe. Ďalšími sú napríklad utečenkyňa, novinárka či LGBTIQ+ aktivistka. Pre svetový modeling znamená tento rebrand koniec jednej éry.

Zdroj: Businessinsider.com | Foto: Facebook/Philippine Star, Victoria’s Secret, Vogue, Instagram/victoriassecret