S cieľom vyhnúť sa obrovským náporom v nákupných centrách, zabezpečila vláda nové opatrenia, podľa ktorých môže v uzavretom priestore na 25 metrov štvorcových nakupovať iba jeden človek. Húfom ľudí to ale nezabránilo.

Nákupné hodiny vyhradené pre seniorov, obmedzenie v nakupovaní aj prísnejšie hygienické opatrenia – to všetko malo napomôcť k tomu, aby sa ľudia viac chránili pred nákazou koronavírusu. Výpredaje a akcie v obchodných domoch ale prilákali davy ľudí, ktorí ochotne vyčkávali pred nákupným domom.

„Takto to vyzeralo ráno o siedmej pred Lidlom v Nitre. Rada od vchodu cez celé parkovisko. Dostať sa do vnútra za 40 minút to je také super. Bravó pán premiér,“ zverejnila zábery istá pani v skupine na Facebooku.

„K čomu je TOTO dobré? Tak do prírody ísť nemôžeme, na rodinnú oslavu tiež nie, na koncert nie, ale pred Lidlom môže stáť 100 ľudí. To je také slovenské. Čo sa týmto vyriešilo. A prestaňte s tým, že aspoň stojíme na čerstvom vzduchu!,“ rozčuľuje sa v komentároch ďalšia.

Kedy si teda ľudia majú nakúpiť? Ráno, poobede alebo až večer? Kedy využívate čas na dopĺňanie zásob vy? Máte podobné skúsenosti s čakaním v radoch pred obchodmi? Napíšte nám.

Foto/Zdroj: Facebook/ Koronavírus na Slovensku