Samovražedená hra Modrá veľryba spôsobila pred pár týždňami veľký boom, najme u mladých ľudí, ktorí neváhali splniť absurdné podmienky a podeliť sa s výsledkom na sociálnych sieťach. Podstatou hry je splniť určité kroky, desivé úlohy, ktoré vám zadá anonymný človek. Hra končí samovraždou! 

Polícia dlho pátrala po iniciátorovi tejto nebezpečnej „zábavky“. Nakoniec sa k autorstvu priznal iba 21-ročný Philip Budeikin, ktorý je momentálne vo väzbe. Philip prezradil pre portál Daily Mail dôvod, ktorý ho motivoval k vytvoreniu takejto zvrátenosti. Mladík vraj chcel, aby ľudia, ktorí sa rozhodnú túto hru hrať, boli šťastní, že zomrú. Psychický teror, ktorý je na jedinca vyvíjaný počas hrania hry môže spôsobiť strach, paranoju, úzkosť, depresie a keď sa k tomu pridá sebapoškodzovanie, smrť bude pre nich vykúpením. Philip sa ďalej vyjadril, že hráči sú podľa neho iba biologický odpad a spoločnosť by mala byť od takých ľudí očistená.

Prečítajte si tiež:

MODRÁ VEĽRYBA: Získali sme všetkých 50 príkazov a autentický chat!

 

Zmýšľanie mladého autora hry je naozaj neuveriteľné. Kvôli jeho absurdnému dôvodu vznikli tragické straty na životoch. Philip nabádal svoje obete aby sa zabili, pretože „smrť je krásna“ a treba „zomrieť mladý“. Hráčom znižoval sebavedomie, upozorňoval ich na fyzické nedostatky a tvrdil, že také osoby by sa mali v živote snažiť spraviť niečo pekné, čim bude samovražda.

https://www.youtube.com/watch?v=dFneqDWa6RQ

Zdroj:/Foto: Daily Mail, Instagram, youtube