babicka nove zamky

To, že dobrí ľudia ešte stále existujú, sa potvrdilo aj v dojímavom príbehu babičky z trhoviska v Nových Zámkoch. Slovákov príbeh starkej dojal natoľko, že sa spojili, aby žene pomohli!

Starenka Margit si pravidelne privyrába predajom domácej zeleniny na trhu v Nových Zámkoch. Žene takpovediac dobro srší z očí a aj keď zle rozpráva, svojim príbehom dojala mnohých Slovákov. Starenka v minulosti pracovala ako zdravotná sestra, aktuálne je už vdovou na dôchodku.

Jej verní zákazníci ju označujú za skromnú ženu, ktorá očarí každého, kto okolo jej pultu prechádza. Jedna z jej zákazníčok preto na sociálnej sieti navrhla, nech si od starenky každý niečo kúpi a pomôže jej tak s ťažkým životom. Slováci sa tak spojili pre dobrú vec a namiesto priekupníkov zeleniny a ovocia podporili domácu pestovateľku.

„Len pripomínam, že na každom trhovisku v každom meste sa nájde podobná babička, aj dve. Ľudia by mali podporiť a kúpiť, keď nič iné, tak sa určite jedná o pravú organickú zeleninu či ovocie,“ podotkla ďalšia zo žien pod dojemným príspevkom. Pridáte sa k podpore našich dôchodcov a lokálnych pestovateľov aj vy?

Zdroj/Foto: Facebook