Film Hriešny tanec sa vo svete postaral o hotové šialenstvo. Romantická snímka, ktorá dávala sivým myškám nádej, že raz vstanú z kúta a predvedú niečo fantastické, akýmsi nostalgickým štýlom dávnych liet dojíma aj dnešnú generáciu. Kiežby rovnako ako film pretrvala aj kariéra jeho protagonistky Baby. Tá si však príležitosti zničila jediným zlým rozhodnutím – plastikou nosa.

Kučeravé vlasy, magnetizujúci pohľad a hanblivý dievčenský úsmev… Taká bola Jennifer Grey ako slávna Baby, a takú si ju zamilovali tvorcovia a fanúšikovia. Ona sama sa však nedokázala vidieť ich očami. Namiesto toho v sebe pestovala komplexy, ktoré sa napokon rozhodla utnúť rovno dvoma plastickými operáciami nosa. A osobité čaro bolo fuč.

Nešťastným estetickým zákrokom si Jennifer zmietla zo stola nielen množstvo fanúšikov, ale aj najrôznejšie ponuky na zaujímavé projekty. Hriešny tanec jej totiž perfektne nakopol kariéru. Ako 27-ročná bola stále schopná hrať 18-ku a film ju naučil tancovať ako bohyňu. Jej zmena však spôsobila, že už nikdy nedostala šancu zúčastniť sa väčšieho projektu.

„Hovoria mi, aby som sa správala primerane svojmu veku. Ale čo, dopekla, znamená správať sa primerane veku?!,” pýta sa Jennifer.

Jej neskorší život so sebou priniesol aj krušné chvíle. Jennifer mala škaredú autonehodu, po ktorej trpela chronickými bolesťami krku. Ten si bola dať skontrolovať kvôli účinkovaniu v Dancing with the Stars (americká obdoba šou Let’s Dance). Lekár prišiel nielen na to, že Jennifer mala stlačenú miechu, kvôli čomu ju čakala operácia spojená s aplikáciou titánovej platničky, no objavil tiež podozrivý nález na herečkinej štítnej žľaze. Napokon sa ukázalo, že uzlík bol začínajúcou rakovinou. Jennifer mala obrovské šťastie, že sa ho podarilo nájsť včas a vybrať skôr, než stihol metastázami zasiahnuť ďalej.

Jennifer a William Baldwin na Oscaroch 1988. Obaja podľahli čaru plastík – a doplatili na to.

Napriek zruinovanej kariére a neľahkému životu je však Jennifer právom plná vďačnosti. Vydala sa za herca a úspešného scenáristu Clarka Gregga, známeho najmä úlohou agenta Coulsna zo série Avengers, s ktorým má milovanú dcéru Stellu. Dlhodobé šťastie sa odráža aj na jej vzhľade a kondícii – hoci má herečka už 60 rokov, nielenže vyzerá omnoho mladšie, ale tancuje snáď lepšie ako v časoch najväčšej slávy. Dokonca ešte stále oblečie slávne červené šaty, ktoré nosila ako Baby v Hriešnom tanci!

Napriek hlúpemu rozhodnutiu z mladosti teda Jennifer vyhrala na plnej čiare a je nadmiernu spokojná. A to je v skutočnosti omnoho dôležitejšie, než byť A-čková celebrita s miliardami na účte.

Zdroj: IMDB | Foto: IMDB, Instagram/jennifer_grey, Wikipedia