Monika Beňová posiela premiérovi drsné slová. Podľa nej Matovič nechce odísť kvôli moci, sekretariátu, ochranke a bavoráčiku! „P.premiér má podľa médií záujem, byť teda aspoň vicepremiérom. Keďže však nič konkrétne nevie robiť, tak si vymyslel nové “portfólio”: vicepremiér pre boj proti korupcii,“ začína sa Beňová rozpisovať na svojej sociálnej sieti.

„Neviem, tvrdili že korupcia nebude, tak neviem proti čomu to vlastne IM chce bojovať. Ide zrejme skor o to, že do parlamentu sa mu vrátiť nechce, lebo predsa len, štátny bavoráčik 24/7, sekretariát, ochranka a pocit vlastnej doležitosti, to žiaden parlament neprekoná,“ pokračuje a drsnými narážkami sa rozhodla nešetriť!

Beňová ďalej dodáva, že takýto post zatiaľ neexistuje, preto ho bude treba vytvoriť za nie malé náklady na priestory, personál, bavoráčik a pod. „A to všetko v čase, keď štátna pomoc pre občanov v princípe neexistuje a stále viac ľudí nevie, z čoho platiť základné životné výdavky,“ pokračuje.

„A aby toho nebolo málo, tak odstúpivší členovia vlády sa nechali inšpirovať a tak do týždňa vy sedeli vo vláde opať, v princípe na akomkoľvek ministerstve. Veľmi pekne.
V koalícii si rozumejú tak dobre, že predseda NR SR dnes prerušil na týždeň zasadnutie zákonodarneho orgánu. No a napriek tejto tragikomédii, ktorú predvádzajú, svorne tvrdia že chcú vládnuť ďalej. Všetci. Spolu. To je tak absurdné , že absurdnejšie boli už len predčasné voľby v ČR počas prvého predsedníctva Českej republiky v Rade EÚ,“ dodala na záver.

 

Zdroj: Facebook/monikabenovaep | Foto: Instagram/monicabenova, igor.matovic.olano