Slovensko spoznalo v sobotu 7. augusta novú Miss, 21 ročnú Sophiu Hrivňákovú. O korunu krásy bojovalo 12 krásnych štíhlych žien, čo neskôr vyvolalo dávku kritiky, najmä zo strany stand up komičky Simony Salátovej.

„A depresia je na svete! Máme málo prípadov porúch príjmu potravy u doslova detí? Prečo tam nemôže byť ukázaná aj normálna veľkosť ženy? Dievčatá sú krásne a šikovné, ale to sú aj ženy, ktoré nemajú veľkosť S, tak prosím, nevnucujme predstavu, že len a len toto je skutočná krása,” obula sa na Instagrame do súťaže krásy Simona.

Na jej slová okamžite reagovali mnohé ženy, no väčšina sa s jej názorom nestotožňuje. „A prečo ja nemôžem byť právnička alebo lekárka? Veď som krásna, šikovná a múdra! Nevnucujme si, prosím, predstavu, že tieto povolania môže robiť len ten, kto drel 5 rokov na vysokej škole,“ povedala ironicky Viktória alias Twixina, ktorá vlastní luxusný bazár.

Simonina myšlienka sa dotkla aj Natálii Hrušovskej (druhá vicemiss za rok 2019), ktorá sa komičky pýtala, prečo nie je žena, ktorá nosí S alebo XS normálna veľkosť. Do konfliktu sa zapojila aj politička Monika Beňová, ktorá v tom má taktiež jasno!

„Je tu teraz taká téma, že či prezentovať len štíhle dievčatá na Miss. Mne je to napríklad jedno. Je to úplne vecou organizátorov,“ vyjadrila sa Monika. „Tiež som mala v istom čase (a nebolo to počas tehotenstva) nadváhu dobrých 10kg. Výsledky u doktorky boli desivé. Tak som veľa športovala a upravila stravu. Nie je jedno, ako vyzeráte, kvôli vášmu zdraviu,“ hovorí politička.

„Nedávno som počúvala reláciu a tam odborník povedal zaujímavú vetu. Videli ste už niekedy človeka, ktorý sa dožil vysokého veku a bol obézny? Tak neposudzujme postavy cez Miss, ale cez zdravie dievčat a žien. A hlavne, buďme spokojné samé so sebou a nesúďme iné ženy za výzor,“ uzavrela trefne.

Súhlasíte s jej názorom?

Zdroj: eva.pluska.sk Foto: IG/missslovensko,simonacomedy,monicabenova