Ako sa hovorí, daj – dostaneš. A v tomto príbehu to platí dvojnásobne. Keď si myslíte, že ste v totálnej krajnosti a už sa z danej situácie nedá vykľučkovať, verte, že všetko má nejaké riešenie. Treba len trocha chcieť 🙂

Kate došiel na tmavej diaľnici benzín. Keď ju uvidel miestny bezdomovec Johnny, okamžite jej prišiel na pomoc. “Povedal mi, že mám ostať v aute a zamknúť sa. Vraj to tu nie je bezpečné. Pár minút na to sa vrátil s kanistrom plným nafty, ktorý kúpil za posledných 20 dolárov, ktoré mal. Nechcel odomňa ani cent naspäť, vlastne ani by som mu nemala ako vrátiť, lebo som nemala pri sebe hotovosť. Odvtedy sa pri ňom zastavím zakaždým, keď ho tam vidím. Vrátila som mu peniaze za naftu, dala som mu bundu, rukavice, čiapku, teplé ponožky a nechám mu občas aj pár drobných” napísala Kate pre stránku GoFundMe.

Postupom času sa z nich stali priatelia. Kate mu chcela aspoň trocha jeho obetavosti oplatiť a na stránke GoFundMe založila účet, kde pre bezdomovca chcela vyzbierať peniaze.

Úplne cudzí ľudia pomohli a darovali dokopy takmer 500 dolárov. Kate ale pokračovala ďalej a Johnnymi dohodla stretnutie s právnikom a finančným poradcom. Muž tak začal nový život, zaobstaral si slušné bývanie a kúpil si ojazdené auto.

Zdroj/Foto: boredpanda.com, foxnews.com, gofundme.com