Je neuveriteľné, kam sú až niektorí ľudia ochotní zájsť, keď je v hre vidina rýchleho zisku. Dôkazom je okrem mnohých iných aj príbeh Amber Lynn Gilles, ženy zo San Diega, ktorá má rada kávu zo Starbucks, no nechce sa jej nosiť rúško, hoci to je v Kalifornii povinnosťou vo všetkých verejných priestoroch. Za svoje “práva” sa rozhodla bojovať naozaj svojským spôsobom – verejným zosmiešnením baristu, ktorý ju v kaviarni odmietol obslúžiť. To však Amber netušila, čo bude nasledovať…

Amber Lynn Gilles prišla minulý mesiac do Starbucks bez rúška a sebavedomo si vypýtala svoju obľúbenú kávu. Práve obsluhujúci Lenin Gutierrez ju musel slušne upozorniť, aby si prekryla dýchacie cesty rúškom alebo šálom. To Amber nielenže odmietla, no s krikom a nadávkami si Lenina odfotila a záber postla na sociálne siete s komentárom, v ktorom mu ešte aj skomolila meno.

“Kukajte naňho – toto je Lenen zo Starbucksu, ktorý ma odmietol obslúžiť, pretože som nemala rúško. Fajn, tak nabudúce si ešte aj pekne počkám na policajtov a prinesiem so sebou papiere o mojej medicínskej výnimke,” rozohnila sa povýšenecky Amber.

Žena svojím statusom spôsobila hotové šialenstvo. Nie však v zmysle, v akom dúfala. Zo situácie totiž verejne vyšla ako hlupaňa, kým sa Leninovi sympatizanti rozhodli založiť mu zbierku na GoFundMe. V tomto internetovom poháriku na sprepitné sa mu dnes skvie nádherná suma 100.000 dolárov (približne 87.500 eur), ktorú má ako poďakovanie za to, že dodržiava zákony a neobsluhuje rozmaznané slečny bez rúšok.

To však Amber odmietla nechať len tak. Keď sa dozvedela, že Lenin získal “na jej úkor” hotový balík, vyhlásila, že bola diskriminovaná a požaduje polovicu sumy. “Bola to čistá diskriminácia a nielenže je s tým každý v pohode, ale ľudia ešte aj oceňujú takéto správanie!,” ponadávala si Amber prostredníctvom médií.

Z Lenina sa vďaka Amber stala celebrita.

“V rúšku nemôžem dýchať, točí sa mi hlava a stúpa mi z neho tlak. Mám tiež astmu a okrem toho sa mi z neho robí akné! Takže nielenže je tu niekoľko vecí, pre ktoré ho nechcem nosiť, no navyše sú celé rúška jedna veľká blbosť, čo nefunguje,” vyhovára sa slečna, ktorá na podporu tvrdenia, že má zdravotné problémy, priniesla dva lekárske záznamy.

Prvý je od jej gynekológa a potvrdzuje cysty na maternici. Dátum na zázname označuje rok 2015. Druhý “dôkaz” si Amber zohnala u miestneho chiropraktika, ktorý jej potvrdil, že má “dýchacie problémy, kvôli ktorým by v žiadnom prípade nemala nosiť rúško”. Lekár si však neprial byť menovaný.

Aby odôvodnila, že dokument má od chiropraktika – čo je človek, ktorý “lieči rukami” – povedala Amber médiám, že k nemu chodí na dychové terapie: “Ľudia ako on liečia neinvazívnymi metódami, aké sú pre daného človeka najlepšie. Sú to skutoční doktori!”

Amber dnes plánuje rozbehnúť vlastnú GoFundMe kampaň, z ktorej peňazí chce pokryť súdne poplatky v prípade, že jej Lenin dobrovoľne nevydá 50.000 eur a ona ho tak “bude musieť zažalovať”. Za to, čo sa stalo v Starbucks, sa ani trochu nehanbí.

“Vôbec nie. Mal by sa mi ospravedlniť. Ako niekto, kto je ťažko chorý, som bola diskriminovaná!,” zakončila celú vec Amber, ktorá trvá na svojej pravde.

Lenin si vďaka Amber príde na pekný balík, tá sa s ním však oň mieni súdiť.

Zdroj: People.com | Foto: Facebook/Amber Lynn Gilles, Lenin Gutierrez, Postize