V dnešnej dobe by sme sa bez využívania internetu nezaobišli. Dôležité však je, aby sme si dávali pozor na to, aké stránky navštevujeme, či sú bezpečné alebo či pri nakupovaní z internetu objednávame z overenej firmy. Takto zistíte, či sú stránky v poriadku.

Polícia Slovenskej republiky prišla s týmito dôležitými informáciami. “V prvom rade si dávajte pozor na adresný riadok. Musí obsahovať symbol uzamknutej zámky a adresa by mala začínať písmenkami “https”. Dôležité je aj písmenko s, ktoré znamená, že stránka má bezpečnostný certifikát a vaša komunikácia je bezpečná a zašifrovaná,” uviedli vo svojom videu.

Nakupovať by sme mali iba u overených predajcov, ak ste navštívili stránku prvýkrát, dávajte si pozor na tieto veci: Na stránke si skontrolujte, či sú uvedené základné údaje, napríklad názov firmy, IČO, alebo DIČ, sídlo firmy a kontaktné údaje. Mali by ste si pozrieť aj obchodné a reklamačné podmienky. Ak na seba obchodník neuvádza žiadne kontaktné údaje, alebo adresu firmy, bude to teda podozrivá stránka, kde by ste nakupovať nemali.

Najdôležitejšia vec je platba cez internet, na ktorú si treba dávať pozor najviac. “Pri nakupovaní by ste mali mať viacero spôsobov platby, nie len povinnosť zaplatiť za tovar vopred iba platobnou kartou,” dodala polícia SR. Vždy, keď máte pochybnosti o niektorých stránkach, verte svojej intuícií a nezadávajte na nich vaše osobné údaje a adresy.

Zdroj/Video: Facebook/Polícia Slovenskej republiky | Foto: pixabay.com