Žijeme vo svete, kde si každý môže určiť, čím chce byť a očakáva sa, že spoločnosť to bude rešpektovať. Preto dnes na uliciach nestretnete len mužov a ženy, ale aj tých, čo sa identifikujú ako niečo celkom iné.

Čoraz menej výnimočné je, keď sa človek rozhodne zapísať si do kolónky pohlavia „non-binary“, teda non-binárny. Inými slovami, nechce byť škatuľkovaný ako muž či žena. Takéto osoby sa následne označujú nie ako „on“ či „ona“, ale nedefinovateľným „oni“.

Pre takúto formu sa najnovšie rozhodli aj speváčka Demi Lovato. Viac sa vraj necítia byť mužom ani ženou.

„Každý deň, keď sa zobudíme, dostaneme ďalšiu príležitosť a šancu byť tým, kým si prajeme a chceme byť,“ uviedli na svojom Instagrame s tým, že to robia predovšetkým pre tých ľudí, ktorí nemajú odvahu priznať svoju skutočnú identitu ani v kruhu najbližších.

Svetoznáma speváčka ešte ako „čistá“ žena priznala temnú minulosť – počas natáčania filmov pre Disney zažila znásilnenie, skúsenosť mala aj s heroínom, ktorým sa v roku 2018 predávkovala. Tesne predtým ju vraj k tomu všetkému pohlavne zneužil aj jej díler.

Názory na non-binárne pohlavie sa v spoločnosti líšia. Kým niektorí v ňom vidia šancu na totálnu zmenu života, v ktorom sa človek viac nemusí skrývať a odhaľuje tak pred všetkými, kým sa vo svojom vnútri cíti byť, iní vyhlasujú, že nejde o nič viac, než len o zvrátený módny trend, pretože človek sa ako muž alebo žena narodil a myslieť si o sebe niečo iné je proti prírode. Že sa medzi týmito tábormi vedú mimoriadne ostré diskusie, nie je snáď pre nikoho prekvapením.

Zdroj: Instagram/ddlovato, Refresher.sk | Foto: Instagram/ddlovato