Vakcinácia proti COVID-19 je aktuálne témou číslo jeden a slovenská verejnosť je zatiaľ poriadne skeptická. Hlavným dôvodom je obava z nežiadúcich vedľajších účinkov, ktorý plynie zo skutočnosti, že na jej výrobu a odskúšanie bol extrémne krátky čas, hoci niektorí odborníci poukazujú na jej podobnosť s vakcínou na SARS, ktorý je pomerne podobný ako COVID-19.

Na jednej strane stoja ľudia, ktorí vidia vo vakcíne poslednú možnosť ako sa vyhnúť nekonečným obmedzeniam verejnosti, na tej druhej skeptici a odporcovia neustáleho podriaďovania sa, ktorých argumenty sú síce veľmi často podložené akceptovateľnými argumentami, no zároveň sú zaškatuľkovaní “mainstreamom” ako konšpirátori šíriaci hoaxy, polopravdy a klamstvá.

Pravda môže byť na oboch stranách, avšak slovenská verejnosť, podobne ako tá česká, sú riadne skeptické. Dôkazom sú aj stovky nesúhlasných reakcii pod príspevkami na sociálnej sieti Facebook. Najnovšie sa dokonca v priamom prenose zaočkovať samotný víťaz prezidentských volieb v USA Joe Biden, a to so slovami: „NIET SA ČOHO BÁŤ“.

No ani tento “jasný” dôkaz nie je pre väčšinu postačujúci, pretože nikto z divákov samozrejme nemôže vedieť, čo sa v injekčnej striekačke nachádzalo, a riskovať pred celým svetom akúkoľvek komplikáciu by si zrejme nedovolili. To ale zároveň neznamená, že vakcína musí byť vyslovene škodlivá.

Reakcie ľudí na Bidenove zaočkovanie sa proti COVID-19:

Zdroj: Facebook | Foto: Twitter