Šéfka mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko Irena Bihariová dala svoj názor premiérovi Igorovi Matovičovi poriadne najavo! Podľa jej slov ide o dezorientovanú štátnu moc a ponad jej kritiku uviedla výrok “Neotravujte s právnym štátom, tu sme pri odstraňovaní mafie,” ktorý sme mohli vidieť aj u Roberta Fica.

“Uprostred tohto týždňa sme sa dozvedeli, že epidemiologická situácia na Slovensku je naďalej mimoriadne zlá, britská mutácia vírusu už stihla zamoriť viaceré kraje. Spolu s tým sme sa dozvedeli, že situácia vlastne nie je až tak zlá, pretože umožňuje od pondelka návrat detí do škôl,” vyjadrila sa Bihariová.

“V piatok predseda vlády skonštatoval, že on by školy neotváral. Napísal, že nevie, ako sa k tomu postaví vláda, ale drží jej palce, aby vyrokovala dobré rozhodnutie. Nie, toto naozaj nepovedal bezmocný úradník na úrade vlády, ktorému nič iné nezostáva, len držať vláde palce. Toto povedal jej predseda,” rozhorčene uviedla šéfka PS.

Bihariová tvrdí, že takýto chaos Slovensko nezažilo od čias Samovej ríše, a že keby štát mohol, chcel by sa odtrhnúť a vyhlásiť autonómiu od dezorientovanej štátnej moci. Hnevá ju, ako sa devalvuje autorita štátnej moci až tak, že nás to posúva o dve litosferické dosky mimo civilizačnú úroveň.

“Ústavný zákon dodnes nedovoľuje štátu ani to, aby pre ochranu verejného zdravia vykonal zásah do telesnej integrity a vynucoval odber biologického materiálu. Štát v stave právnej dezorientovanosti túto právomoc zveruje v obyčajnom zákone hygienikovi, hoci ústava hovorí, že obmedziť ľudské práva v núdzovom stave možno len ústavným zákonom,” napísala.

“To, čo s tým nateraz môžeme urobiť, je kriticky to reflektovať. Ono totiž ecxesy Igora Matoviča stále používajú vysoký stupeň tolerancie. Čo nie je len problém nerovných metrov, ale problém normalizovania politickej arogancie a svojvôle moci. To, čo sa malo odstraňovať a naprávať, sa naopak stáva normálom. Lebo tu sa vedie boj s mafiou. Ale to sa takto nerobí, boju s mafiou predsa nemôže padnúť za obeť sám právny štát,” dodala Bihariová.

Zdroj: Facebook/Irena Bihariová Progresívne Slovensko | Foto: Facebook/Igor Matovic, Irena Bihariová Progresívne Slovensko