Miliardár Bill Gates už pred šiestimi rokmi upozorňoval svet pred smrtiacou pandémiou, kto by si len vtedy pomyslel, že sa jeho slová stanú jedného dňa skutočnosťou. Dnes si trúfa predpovedať ďalšie katastrofálne scenáre.

Ak v najbližších desaťročiach niečo zabije viac ako 10 miliónov ľudí, je pravdepodobné, že to bude skôr vysoko infekčný vírus než vojna. Nie rakety, ale mikróby, zneli Gatesové slová ešte v roku 2015, už vtedy vravel, že svet nebude a nie je na pandémiu pripravený.

Ak sa nepripravíte, mohla by prísť ďalšia dramaticky ničivejšia epidémia, než je ebola. Môžete mať ale vírus, pri ktorom sa ľudia cítia dostatočne dobre, aj keď sú infekční a nastúpia tak do lietadla, alebo idú do obchodu,” skonštatoval ešte vtedy Bill.

Z jeho predpovedí naskakuje husia koža, ako to už vtedy vedel predvídať. Prednedávnom sa zakladateľ Microsoftu stál hosťom populárnej náučnej relácie na YouTube, Veritasium, kde šokoval ešte viac.

Gates sa v relácií vyjadril, že svet čakajú oveľa horšie hrozby ako teraz, ako klimatické zmeny, ktoré majú mať na starosti ešte viac obetí ako súčasný koronavírus alebo bioterorizmus. “Niekto, kto by chcel spôsobiť veľké škody, tak by mohol vyrobiť vírus a šanca, že sa ním nakazíte a spôsobí veľké škody, je vyššia ako pri súčasnej pandémii, povedal.

 

Zdroj: interez.sk, YouTube.com | Foto: Instagram/thisisbillgates, pixabay.com