Polícia musela zasiahnuť pri incidente pred rodičovským domom Igora Matoviča na Čajkovského ulici v Trnave. Skupinu ľudí, z ktorej jeden mával s ústavou v rukách zatkli po tom, čo vykrikovali na adresu premiéra.

„Skupinu piatich ľudí, ktorá pokrikovala do megafónu po okolitých občanoch, príslušníci mestskej polície vyzvali, aby upustila od konania, keďže pre mimoriadnu situáciu je zakázané zhromažďovanie sa. Osoby výzvu neuposlúchli, na miesto sa následne dostavili aj hliadky Policajného zboru,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

SLEDUJTE náš Instagram FUNMAGAZIN_SK, zabavíme vás ako nikto 😀 Nájdete ho >>>TU<<<

Muži z Prievidze, Trenčína, Rimavskej Soboty, Liptovského Mikuláša a zo Senice sa správali vulgárne, nespolupracovali s políciou, odmietali preukázať svoju totožnosť a preto boli muži zákona nútení použiť donucovacie prostriedky. Našťastie sa nikomu zo zúčastnených nič nestalo.

 „Všetci piati sú riešení za priestupok proti občianskemu spolunažívaniu a priestupok na úseku civilnej ochrany. Za takýto priestupok spáchaný počas mimoriadnej situácie hrozí pokuta 1659 eur,“ uviedla hovorkyňa Kredatusová.

VIDEO Z PROTESTU SI POZRITE >>>TU<<<

Zdroj/Foto: mytrnava.sme.sk, Facebook/ Milan Laurinec