Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SMER – sociálna demokracia Ľuboš Blaha je ďalším nakazeným koronavírusom. „Mám Covid. A tuším, kde som ho dostal. V parlamente. Kvôli Matovičovej mimoriadnej schôdzi, kde nahnal nakazených poslancov,“ napísal Blaha na svojej sociálnej sieti v príspevku, ktorý vyvolal rozruch.

„Išiel som na otočku, urobiť tlačovku za Smer, v ktorej sme odsúdili prijímanie ústavného zákona o núdzovom stave aj s pomocou vládnych poslancov s Covidom,“ uvádza Blaha ako jediný možný prípad, kde sa mohol nakaziť.

Tvrdí, že hlavný hygienik na pokyn Matoviča účelovo zorganizoval schôdzu ohľadne predĺženia núdzového stavu len aby rozšírili nákazlivú chorobu, čo sa im aj podarilo. „Okrem osudného dňa v parlamente som bol iba na pohrebe svojho otca, kde bolo dokopy 10 ľudí a všetci sú buď negatívni,“ tvrdí poslanec Smeru Blaha.

Jeho slová však vyvrátil podpredseda parlamentu Juraj Šeliga, ktorý má aj dôkaz, že poslanec Ľuboš Blaha sa zo spomínanej schôdze v parlamente ospravedlnil. „Poslanec Blaha bol z poslednej schôdze v parlamente zo dňa 28.12.2020 ospravedlnený. Ak sa niekde medzičasom stretol na tajnom rokovaní s Igorom Matovičom, myslím že premiér bude mať čo vysvetľovať,“ napísal pobavene Šeliga.

Tak ako je to potom možné, že ho nakazil premiér, keď sa sním ani nestretol ?

Zdroj: Facebook/LBlaha, SeligaZaLudi | Foto: Facebook/igor.matovic.7