Krátko po vyhlásení utajovaného celoplošného testovania Igorom Matovičom sa k celej situácii vyjadrili aj ostatní koaliční partneri a opoziční lídri. Reakcia jedného z nich vôbec neprekvapila!

„Na záchranu ekonomiky treba zásadné riešenia,“ uviedla na úvod ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. „V strane Za ľudí už od mája tlačíme na zvyšovanie kapacity testovania. Na záchranu pracovných miest a ekonomiky, ako aj návrat k normálnemu životu je zjavne potrebná radikálna operácia. V súvislosti s celoplošným testovaním ostávajú ešte otvorené otázky, o ktorých riešení však budeme hovoriť s partnermi na vláde. Riešime najväčšiu krízu od druhej svetovej vojny a ako vláda musíme postupovať jednotne. Sme v situácii, akú žiadna vláda v histórii nášho národa neriešila a tomu zodpovedajú aj prostriedky,“ napísala na svojej sociálnej sieti s prosbou o ľudskú dôveru a súdržnosť, ktoré sú v týchto náročných časoch veľmi dôležité.

Minister hospodárstva a líder vládnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík celoplošné testovanie, ktoré ako premiér Igor Matovič uviedol na tlačovej konferencii sa bude konať o dva týždne, úplne schvaľuje. „Testy sú kúpené, na Dušičky pretestujeme všetkých obyvateľov a budeme vedieť, kto je a kto nie je nakazený. Potom je to na zodpovednosti infikovaných, aby dodržali karanténu. Prosím veľmi pekne všetkých, aby sa testovania zúčastnili,“ napísal Sulík, ktorý to vidí ako správny krok.

Neprekvapivo jediný, ktorý sa negatívne na testovanie vyjadril bol bývalý premiér Peter Pellegrini. Vraj má pochybnosti, či táto amatérska vláda dokáže celoplošné testovanie pripraviť takým spôsobom, aby nakoniec nenapomohlo ďalšiemu šíreniu vírusu.

„Opäť pripomíname, že keby si vláda a jej predseda plnili svoje povinnosti v boji proti pandémii, Slovensko vôbec nemuselo byť v súčasnej situácii a nemuseli sme pristupovať k takýmto experimentom,“ napísala na svojej sociálnej sieti strana HLAS – sociálna demokracia, čakajúca na špecifické a podrobné vysvetlenie.

Zdroj: Facebook/HlasSocialnaDemokracia, RichardSulik, remisova.veronika