Vegánstvo je v súčasnosti pomerne rozšíreným životným štýlom. Buď ste vegán alebo vegánov nenávidíte. Aj keď sa hovorí o výhodách výlučne rastlinnej stravy, blogerka Kasumi Kriss tieto tvrdenia vyvrátila a odhalila, čo sa s ňou stalo, keď znovu začala jesť mäso. A tie rozdiely sú naozaj veľké!

 

Keď Kasumi prešla pred štyrmi rokmi na vegánsku stravu, cítila viac energie, jej akné zmizlo. Zmena však nastala po dvoch rokoch vegánstva, kedy začala mať problémy s pleťou, akné sa vrátilo a navyše mala veľmi vysušenú tvár. Taktiež sa jej oslabili nechty a menštruácia jej vynechala až 4 mesiace.

Vzhľadom k týmto problémom sa blogerka rozhodla, že vyskúša znovu jesť aj živočíšne produkty. Najskôr začala len vareným vajíčkom, no neskôr si dopriala aj kvalitné mäso. Po troch týždňoch sa dočkala neuveriteľnej premeny. Pleť sa jej zlepšila, nebola taká opuchnutá a celkovo mala väčšiu chuť do života.

S výsledkami sa teda rozhodla podeliť aj s ľuďmi na internete, aby sa aj oni dozvedeli, že čiste rastlinná strava nie je pre telo možno tou najlepšou možnosťou. Zdieľala taktiež premenu, ktorú na sebe spozorovala. Na ľavej fotke je Kasumi počas štyroch rokoch vegánstva a na pravej fotke zmena po troch týždňoch zaradenia živočíšnej potravy do svojho jedálnička.

Zmeny sú naozaj markantné a jej pleť vyzerá oveľa zdravšie a má aj lepšiu farbu. Aké skúsenosti s vegánstvom máte vy?

Zdroj: brightside.me | Foto: Twitter, Instagram