Len nedávno si ostrihala vlasy, aby ich predala a výťažok venovala na dobrú vec, dnes už sama prosí ľudí o pomoc. Exfarmárka Nikola Prsteková, ktorá sa zúčastnila poslednej série populárnej reality šou, momentálne žije v obrovskom strachu. Jej tete Manuele, ktorej pred dvoma rokmi diagnostikovali rakovinu, sa zákerná choroba vrátila. Poisťovňa jej však odmieta preplatiť nákladnú liečbu.

Jeden z najhorších pocitov, aké môže žena v živote zažiť, je ten, keď si nájde v prsníku hrčku. Presne to sa stalo príbuznej exfarmárky Nikči. Následne podstúpila radikálnu liečbu ožarovaním a chemoterapiou, no nestačilo to. Rakovinu porazila až po tom, čo podstúpila operáciu, pri ktorej jej prsník odstránili.

„Po dvoch rokoch, keď už si myslela, že z najhoršieho je vonku, začala mať bolesti,” opisuje Manuelin príbeh jej neter Nikola. Absolvovala CT vyšetrenie, ktoré ukázalo, že choroba sa nielenže vrátila, ale sa rozšírila a napadla i ďalšie orgány (pečeň, pľúca, kosti). Manuela sa zhlboka nadýchla a boj o vlastný život pokračoval. Lekári jej dali nádej menom Kisqali.”

A tu nastal problém. Keď rodine prišla odpoveď zo zdravotnej poisťovne, ktorá im oznamovala, že liečbu nepreplatí, bola to pre Manuelu ďalšia obrovská rana: „Keďže nemôže zostať bez liečby, začala za vlastné peniaze s potrebnou liečbou. Pomohla rodina i známi, no liečba je veľmi nákladná, až 2 000 eur mesačne.”

Nikča teraz v mene svojej tety – matky dvoch detí, ktoré ju potrebujú – prosí o pomoc s financovaním liečby širokú verejnosť a dúfa, že sa jej tetu podarí zachrániť. Tá bojuje o život ako drak, predovšetkým kvôli svojim synom. Sama to ale nezvládne.

Zdroj: Instagram/nikolaprst | Foto: Instagram/farma.markiza, nikolaprst