Určite ste už počuli a podaktorí z Vás aj zažili podobnú situáciu, kedy sa chcú EX frajeri pomstiť a používajú k tomu sociálne siete. Snažia sa strápniť toho druhého tým, že nechajú kolovať ich intímne fotky sociálnymi sieťami. Facebook však vynašiel perfektnú a inovatívnu novinku, ktorá tejto forme šikany zabráni raz a navždy!

 

Sociálna sieť Facebook predstavil používateľom nástroj, ktorý im umožní hlásenie materiálov, ktorých obsah bol zverejnený pravdepodobne bez súhlasu toho, kto je na fotografii. Ak sa tak stane, špeciálny tím posúdi a skontroluje príspevok.

Táto prevratná novinka bude obsahovať aj porovnávací systém, ktorý umožní sledovanie podobných príspevkov a bude ich porovnávať s tými, ktoré boli najnovšie nahraté. Antigon Davis sa stará o celkovú bezpečnosť Facebooku a k novinkám sa vyjadrila rázne: „Tieto nové nástroje sme vyvinuli v spolupráci s našimi bezpečnostnými expertmi ako príklad toho, že technológia má tiež potenciál chrániť užívateľov pred ujmou a zosmiešnením.“

Zakladateľka linky pomoci pre obete šikany Laura Higgins dúfa, že nové nástroje pomôžu eliminovať počet nevhodných príspevkov na sociálnej sieti, tiež dodáva, že by podobné kroky mali urobiť aj ostatné sociálne siete, aby sa predišlo takzvaným mileneckým pomstám zverejňovaním intímnych fotografií bývalých partnerov.

Zdroj/Foto: facebook