Peter Pellegrini si za čias vo funkcii premiéra Slovenskej republiky objednal vládny špeciál, ktorým odletel do Nemecka, konkrétne do Drážďan. Išlo o cestu na silvestrovské operetné vystúpenie, ale má to jeden háčik, na náklady terajší predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD, neprispel ani cent.

„Dopoludnia 31. decembra 2019 mala prísť na Letecký útvar Ministerstva vnútra SR požiadavka od protokolu Úradu vlády, aby premiérovi Pellegrinimu urýchlene poskytli jeden z vládnych špeciálov, lietadlo Fokker 100. O 15:00 stálo natankované lietadlo pred hangárom na bratislavskom letisku,“ informoval Denník N s tým, že expremiérova cesta na základe pozvania od slovenského svetového tenoristu Pavla Bršlíka, ktorý na koncerte účinkoval nebola pracovná, ale výlučne súkromná.

Paradoxom je, že Pellegrini neustále obviňuje ostatných politikov najmä terajšej vlády z papalášizmu a na svedomí má takýto prehrešok. Každopádne, asi to malo byť premlčané.

Ako nato zareagoval bývalý premiér dnes?

„Išiel som reprezentovať krajinu, išiel som tam v dobrom úmysle podporiť nášho umelca. Ak som tým niekomu ublížil, urazil, následky ponesiem, náklady som pripravený uhradiť,“ uviedol Pellegrini.

Zdroj: Denník N, refresher | Foto: Instagram/peter_pellegrini