Umelecké dielo Juraja Gábora blízko za obcou Súľov-Hradná, lákalo turistov z celého Slovenska za každého počasia. Nastal čas, keď sa na prekrásnu krajinu budú dívať len zo zeme.

Osemnásťmetrová Zraková pyramída, ktorá stála na lúke nad Súľovom od novembra 2015 sa stráca. „Vyplýva z toho, že som si sám prial, aby to miesto nebolo natrvalo poznačené existenciou objektu v zmysle pamätníkovej tvorby. Odhadli sme, že päť rokov je aj reálny funkčný čas objektu. Zároveň je to reálny čas, za ktorý dokáže verejnosť zažiť a zakceptovať teleso, ktoré nevie presne popísať,“ povedal autor Juraj Gábor.

Tisícky turistov, ktorí vyhľadávali túto fotografickú atrakciu v Súľovských skalách, začali otravovať už domácich obyvateľov obce. Zaparkované autá kade tade im komplikovali životy a narúšali ich súkromie.

„Keď na začiatku niektorí ľudia hovorili, že na čo nám je pyramída, my sa vieme pozerať na prírodu aj bez nej, mne bolo jasné, že tu raz nebude. Aj na základe toho, aká bola dohoda s ústretovou obcou, sa tento príbeh naplnil,” dodal Juraj pre portál myzilina.sme.sk.


Zdroj: www.startitup.sk/myzilina.sme.sk./novasynagoga.sk | Foto: Instagram/zrakovapyramida