Dnes je to presne 7 rokov, čo česká popová princezná Iveta Bartošová (†48) vykročila na koľajnice, aby tak čelila poslednej bolesti vo svojom živote. Jej rodina, ale aj množstvo fanúšikov, vtedy speváčku oplakávali a kládli si otázku, prečo sa to muselo stať. Teraz, po toľkom čase, na to jej príbuzní pravdepodobne odpovedali.

„To, čo mám na srdci, sa nedá odbiť len pár vetami. Neprísluší mi rozoberať Ivetin život, než som doň vstúpil, no faktom je, že jej dal poriadne zabrať. Keď som s ňou začal spolupracovať a videl som svoju lásku z detstva na našej prvej schôdzke tak zúboženú, mal som z toho obrovský šok. Vo svojom vnútri som plakal. Stála predo mnou troska. Povedal som si však, že spolu to musíme dokázať,“ zaspomínal si pre médium Extra.cz na kamarátku a kolegyňu spevák a skladateľ Jarek Šimek.

Autor duetu S tebou se neloučím dodal, že chcel Bartošovej pomôcť, aby sa mohla vrátiť na výslnie: „Preskočím, ako sme makali, ako sme dokázali postupne znižovať jej pitie až na úplnú nulu. Bola to pre nás všetkých obrovská drina, všetko to psychicky aj fyzicky ustáť. Lenže potom sa to, bohužiaľ, zasa všetko zvrtlo a Iveta sa dostala do pazúrov ľuďom, ktorí len dokonali začaté dielo skazy…“ 

Zdvujúce tvrdenia matky a brata

Jarek je v častom kontakte s rodinnými príslušníkmi zosnulej speváčky. Po jej smrti vraj spolu často rozoberali, čo sa mohlo stať, že sa Iveta uchýlila k tomuto zúfalému riešeniu.

„Bolo nám neskutočne ľúto, že sme sa museli so zaviazanými rukami pozerať na to, ako je Iveta čím ďalej, tým viac zúbožovaná a ovládaná. Ona už vedela, že viac nemá silu odpútať sa od takého človeka, akým je Rychtář,“ hovorí skladateľ o poslednom manželovi speváčky.

Následne však vyrukuje s informáciou, ktorá sa od čias Ivetinej smrti vôbec nespomínala. „S odstupom času a na základe všetkého, čo sme mali k dispozícii, sme dospeli ešte k jednému záveru: Iveta vedela, že je vážne chorá. Doktori ju varovali a už v čase, keď sme spolu pracovali, mi povedali, že Iveta má kriticky poškodenú pečeň a ak okamžite neprestane piť, umrie. Nesmela sa viac alkoholu dotknúť. To, bohužiaľ, hlavne pri svojom poslednom manželstve nemohla zvládnuť. Nemala k tomu podporu ani zázemie.“ 

Jarek Šimek nechce, aby bola Bartošová vnímaná ako slabá žena. V situácii, v akej sa nachádzala, by vraj s pitím už nedokázal prestať nikto. „Iveta asi vedela, že sa blíži koniec. Pravdepodobne už začala trpieť veľkými bolesťami, preto chudla a ku koncu už vyzerala tak biedne,“ myslí si speváčkin kamarát spolu s jej rodinnými príslušníkmi.

So svojím odchodom bola podľa nich zmierená, no nechcela, aby ju v posledných štádiách choroby videl trpieť jej syn Artur, a tak sa rozhodla o svojej smrti rozhodnúť sama. Či o jej stave vedel jej manžel, je vraj otázne.

Jarek Šimek by si prial, aby sa Ivetin príbeh stal výstrahou a odstrašujúcim príkladom toho, ako dokážu závislosť a zlé rozhodnutia zničiť človeku život – a že na to vďaka ľuďom ako je ona nemusíme prísť až vtedy, keď už svoj osud nedokážeme nijako ovplyvniť.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Štaidl podvádzal ženu s vtedy neplnoletou Rolins: Pikantné slová o ich pomere!

Zdroj: Extra.cz | Foto: Pinterest