Kontroverzná nehoda, následná “čajíková kauza”, vďaka ktorej údajne prišlo o prácu niekoľko zdravotných sestrier a nakoniec otvorené lyžiarske strediská. S týmto všetkým je len za posledné týždne spájaný politik Boris Kollár. Čo na to všetko hovorí on sám? Predsedu parlamentu exkluzívne spovedala Pluska.sk.

Lyžiarske strediská síce vskutku vlastní, za ich otvorenie však určite neloboval. Vraj by podľa tejto logiky museli zostať pre ľudí prístupné aj všetky jeho reštaurácie. Boris Kollár sa takto bráni rečiam, že za sporným opatrením stojí on sám.

Neviem sa vyjadriť, prečo práve kostoly a lyžiarske strediská majú výnimku. Ak by sme však išli podľa tejto logiky, ak by som nejako intervenoval, tak by som bol minimálne za otvorenie reštaurácií, nakoľko aj moje reštauračné prevádzky sú teraz zatvorené. Bol by som rád, keby ste ma s týmto nespájali, je to nezmysel,” hovorí Kollár, ktorý sa práve teraz dôvodne obáva aj nákazy koronavírusom.

Bol totiž v blízkom kontakte s pozitívnymi politikmi Igorom Matovičom a Veronikou Remišovou. Posledný test mu však vyšiel negatívny, ďalší podstúpi dnes (22.12.2020).

Neviem, či sa infikovali práve u mňa. Tí, ktorí tam boli, sa zrejme stretávali aj pomimo, keďže sú členmi vlády, a teda sú v neustálom osobnom kontakte. A po správe premiéra, že požaduje odchod ministra Sulíka, som, samozrejme, okamžite kontaktoval premiéra a dohodli sme sa na stretnutí v tom čase. Paralelne rovnaký postup zvolila Veronika Remišová a nakoniec sme sa všetci stretli u nás.”

A čo hovorí Kollár na hádky Matoviča a Sulíka? Nie vždy vraj s premiérom súhlasí, napriek tomu sa snaží vždy problémy vykomunikovať medzi štyrmi očami: “Máme ešte veľa práce pred sebou, každá strana niečo ľuďom pred voľbami sľúbila a to treba tým ľuďom do posledného bodu splniť. Štyria sme túto vládu zložili a urobím všetko pre to, aby sme štyria aj dovládli. Zdá sa, že každý, kto s Igorom Matovičom nesúhlasí, má skôr či neskôr problém…

Hoci je pravda, že Boris Kollár je podnikateľ, vraj s Igorom Matovičom súhlasí v zásadnej veci, a to, že ľudské životy sú na prvom mieste: “Treba si uvedomiť, že ja som vstupoval do politiky s tým, že chcem pomáhať ľudom. Nevidím za ľuďmi čísla ani tabuľky, čo mnohokrát jeden z našich koaličných partnerov vidí. Preto je prirodzené, že zastávam iný názor, ktorý častejšie korešponduje s názormi premiéra.”

Ohľadom Igora Matoviča ale Kollára mrzí, že často reaguje emotívne. Takáto konfliktná koalícia vraj nemôže fungovať dlhodobo. Samotný predseda parlamentu by hádky rád tlmil, tvrdí však, že jeho nehoda ho načas vyradila. Tá sa však nezaobišla bez kontroverzie, a to nielen kvôli jeho spolucestujúcej, ale aj následnej kauze so sestričkami.

Bolo to nešťastne medializované. Jednak som sa veľmi poďakoval zdravotnému personálu, vďaka ktorému tu aj teraz môžem odpovedať na tieto otázky. Nebyť ich pomoci a prístupu, možno by som tu už ani nebol. To, že sa tam vyskytla nejaká výnimka, je iná záležitosť. No nemá to nič spoločné s tým, že by som sa ako človek zmenil,” tvrdí Kollár.

Veľmi ma mrzí, že niektoré médiá písali a stále píšu, že zdravotné sestry boli prepustené. Tu chcem zdôrazniť, že žiadna zdravotná sestra nebola a nie je vyhodená a nie je ani nijako ukrátená o odmeny. Odišla námestníčka. Poslanci, ktorí si boli overovať situáciu priamo v nemocnici, videli aj zápisnicu, kde sa jasne hovorí, že námestníčke boli ponúknuté iné pracovné pozície. Pán riaditeľ vymieňal všetkých svojich námestníkov a pani námestníčka bola posledná. Mrzí ma, že sa to spojilo do konfliktu s mojou osobou.

Na otázku, či spomínanej námestníčke aj sám neponúkol pomoc, Kollár odpovedal, že s ňou vôbec neprišiel do kontaktu: “Pokiaľ viem, pani námestníčke boli ponúknuté adekvátne možnosti. So mnou to absolútne nesúvisí. Uvedomte si, že v týchto časoch o prácu prichádza množstvo ľudí. Sám som však požiadal riaditeľa, aby svoje rozhodnutie prehodnotil, ak by sa to spájalo s mojom osobou.”

Príjemná nebola predsedovi parlamentu ani otázka o spájaní jeho mena s papalášizmom. “Nesnažte sa ma vmanipulovať do situácie, že sa budeme rozprávať o nejakom papalášizme. Nikdy som sa takto nesprával a nemám najmenší dôvod sa meniť. Je mi ľúto, že ma niektorí takto nálepkujú. Ako aj s týmto vlekom, že som mal nejakú výnimku. Ja toto stredisko neriadim. Tak ako otvorili Donovaly, otvorili aj iné lyžiarske strediská, ktoré boli zasnežené a mali túto možnosť, nikto im v tom nebránil. Preto zo mňa robíte papaláša? To považujem za nehoráznosť,” bráni sa Kollár vehementne. Ohľadom lyžiarskych stredísk ešte raz zopakoval, že ich neriadi, dodržiava všetky nariadenia a okrem toho je pre ľudí pobyt v prírode odporúčaný, aby si posilnili imunitu.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Facebook