Mladá Bratislavčanka, ktorej drsný status venovaný všetkým dôchodcom poriadne rozbúril vody slovenského internetu sa rozhodla zareagovať na všetky negatívne komentáre a vracia úder späť!

Do redakcie FUNmagazin.sk nám poslala otvorený list, ktorý venovala každému kto si jej priznanie prečítal. Jej odkaz uverejňujeme v plnom znení bez úpravy diakritiky. Prajeme vám príjemnú zábavu! 🙂

mhd

Otvorený list pre všetkých komentujúcich:

Milí čitatelia. (Nominatív plurálu to ste vy lúzri nečakali čo ? 😀 )

Musím sa priznať, že keď som písala to priznanie počas jeden a pol hodinovej zápchy smerom domov do mobilu (Hejty za 3..2..1.. teraz) vôbec by mi nenapadlo, že to spustí takúto lavínu. Preto som sa rozhodla uviesť pár vecí na správnu mieru a čo to vysvetliť.

Keď už idete komentovať nejaký článok mohli by ste si ho najprv prečítať CELÝ a všímať si nejaké odrážky alebo odseky. Keď sa o niečom píše v bode jedna a o niečom inom v bode dva neznamená to, že treba zmiešať hrušky s jablkami a vytvoriť hrozno. Lebo presne to veľa z Vás urobilo a ja som si pri čítaní tých komentárov len hovorila „ kde som ja ku*va toto napísala?“

hhh

Prečítajte si tiež:

Slovenka poslala drsný odkaz všetkým dôchodcom v MHD: Jej status valcuje internet!

Ja som vo svojom priznaní nikoho neosočila, neurazila ani nepoužila žiaden vulgarizmus. Neviem čo vám dáva právo mi nadávať do hlupaní, sliepok a priať mi rakovinu. Skúste si to prečítať ešte raz s chladnejšou hlavou, všimnite si tie hlbšie myšlienky, nečítajte medzi riadkami a som si istá, že to pochopíte inak ako na prvý krát, pretože ja vo svojom odkaze nefrflem iba sa snažím pár vecí vysvetliť. Čítajte s porozumením. 🙂

1

 

Moji rodičia a starí rodičia ma vychovali dobre. Učili ma k úcte a slušnému správaniu k starším ale aj k iným ľudom! Nepovyšovať sa nad iných, požiadať ak niečo chceme. Nepripadá mi neslušné žiadať od starého človeka slušné spávanie ak ho aj on žiada odo mňa. To nie je žiadne žobranie a ani neslušnosť a neúcta z mojej strany k iným ak chcem aby sa chovali ku mne rovnako. Nepovedzte, že nie lebo inak ste pokrytci. 🙂

2

 

Ja som NIKDE nenapísala, že je v pohode nepustiť starého človeka sadnúť si v MHD a ani som neobhajovala chovanie mladých, ktorý sa v kapucách a so sluchátkami v ušiach tvária, že pri nich nestojí babka, ktorá sa ledva drží na nohách. Obhajovala som prečo možno podaktorý z nás ťukajú do mobilu počas cesty MHD (v jednom bode) a prosila o slušné chovanie ak si niekto chce sadnúť na naše miesto (v inom bode). Nespájala som ich dokopy! Ale to už znova hovorím o bode číslo 1 v tomto odkaze.

3

 

Vždy pustím starého človeka si sadnúť. Urobila som to vtedy keď babka vletela do poloprázdnej električky a bez slova si na mňa sadla, aj vtedy keď si iná na mňa vyložila všetky kabele pričom predo mnou boli voľné sedadlá, aj vtedy keď ma slušne požiadali, že nevládzu stáť a aj vtedy keď sa ku mne v úplne prázdnej električke postavili dve staršie pani začali mi nadávať a búchať ma prečo ich nepustím na to ich sedadlo.

Dokonca im sem tam cvaknem lístok keď vidím, že neudržia stabilitu alebo pomôžem vyniesť ťažkú tašku či mamičke kočík len stačí požiadať o pomoc a hľa aj pokora a slušnosť sa nájde. A zdvihnete ruku tí čo nezažili arogantných dôchodcov v MHD. Iste nie všetci sú takí ale radšej babenke vynadajme do sliepok lebo si dovolila žiadať slušné chovanie od seniorov, ktorý všetci do jedného pre tento svet urobili niečo mega dôležité a automaticky ich musíme povýšiť nad nás len preto, že sú starší a dovoliť im nám vynadať alebo nás buchnúť.

4

Veľa z Vás ku svojmu hejtu písalo aj to aké majú zdravotné problémy. Neviem či ste si to všimli ale presne toto som sa snažila vysvetliť. Že aj my máme zdravotné problémy čo veľa starších ľudí nechápe. Kto z Vás už nepočul vetu „taká mladá/ý a už … sedí u lekára, bolia ho nohy..“ doplňte si čo chcete. Nevysvetľovala som to len preto aby občas pochopili prečo si niektorý dovolíme sadnúť v MHD ale aj preto, že by bolo fajn rešpektovať nápis u lekára, že v tento deň beriem len pracujúcich pacientov, alebo aby Vás uňho aspoň nepredbiehali lebo oni majú kašeľ a musia ísť prednostne alebo Vám nenadávali keď dostanete astmatický záchvat v čakárni a keď Vás sestrička chce zobrať, že sú práve na rade oni.

Aby chápali, že keď prenášate denne 30 kilové krabice 3 roky môže sa stať, že máte problém s chrbticou alebo, že si potrebujete kde tu sadnúť počas pracovnej doby lebo máte problémy s kolenami a nohami a nešli bonzovať šéfovi, že ste iba lenivý aby Vám dal výpoveď (áno aj to sa mi už stalo), lebo my mladý nemáme právo a nárok aby nám čokoľvek bolo. Byť mladý znamená byť 100% zdravý a stále plný energie !

5

Dodatok pre pár špeciálnych ľudí:

Ano nemala som čas sa stretnúť s mamou lebo som mala veľa práce a bývam v inom meste ako ona (lebo to sa nikdy nikomu z Vás nestalo, že v práci sa robili ukončovacie práce a nemali ste čas sa ani najesť) ale áno na FB som čas mala. To bude asi tým že som trčala hodinu v autobuse s tým mobilom, ale aha ja som si mala dať s mamou stretko v tej MHDčke sorry.

6

 

Na záver chcem poďakovať všetkým, ktorý môj odkaz pochopili, zastali sa ma, pridali nejakú tú skúsenosť. Som rada, že isté veci nevidím tak len ja ale, že sú aj iný mladí ľudia, ktorí si zaslúžia dostať rakovinu ako ja za svoj názor. 🙂

(List je presnou kópiou originálu, bez editorských úprav. poz. autora.)

Zdroj/Foto: redakcia FUNmagazin.sk, facebook