K tragickej udalosti samovraždy Milana Lučanského sa vyjadril aj zástupca vládnucej strany SaS, bratislavský župan Juraj Droba. Ten ale tvrdí, že okolo tohto incidentu je príliš veľa otáznikov a zlyhaniach v služobných postupoch.

Na Facebooku uviedol, že s generálom Lučanským sa stretol iba jediný raz, no urobil na neho dobrý dojem a od ostatných policajtov na neho počul iba slová rešpektu. „Nič to nemení na veci, že je nemysliteľné, aby v 21.storočí zahynul vo väzbe bývalý policajný prezident, pod ktorého vedením bolo odstíhaných niekoľko kľúčových grázlov,“ rozmýšľa nahlas.

Šéf bratislavskej župy požaduje odpovede na viaceré konkrétne otázky:

1) Prečo nie sú zverejnené kamerové záznamy z chodby väznice pred a po bezpečnostnom incidente, ktorý sa odohral v prvej polovici decembra?
2) Aké boli dôvody väzby generála Lučanského, ak bol obvinený zo skutkov, ktoré sa odohrali pred viacerými rokmi?
3) Prečo nebol za takmer mesiac väzobného stíhania ani raz vypočutý?
4) Prečo mu nebolo umožnené počas väzby ani raz sa stretnúť s najbližšou rodinou?
5) Prečo doteraz pod prísahou a pred nezávislou komisiou nevypovedal lekár, ktorý generála vyšetroval a operoval po bezpečnostnom incidente z prvej polovice decembra?
6) Je uniknutá lekárska správa z bepečnostného incidentu z prvej polovice decembra autentická? Prečo sa k nej doteraz nevyjadril jej autor?
7) Ktorí ľudia mali ku generálovi Lučanskému prístup v cele? Kedy prichádzali a kedy odchádzali?
8)Je pravdou, že pán Lučanský nemal za celý mesiac prístup k advokátovi? Prečo bol väzobne stíhaný v Prešove, a nie v Bratislave, Ilave alebo Leopoldove?
9) Prečo doteraz nevypovedal pod prísahou pred nezávislou komisiou patológ, ktorý konštatoval smrť pána generála a neinformoval o jeho predchádzajúcich zraneniach a príčine smrti?
10) Prečo riešime zdroj úniku lekárskej správy a nie jej obsah?

„Priatelia, táto zbraň dymí, a poriadne. Séria mnohých zlyhaní v služobných postupoch a séria otáznikov. Obávam sa, aby nás zistenia nešokovali. Chcem vedieť pravdu o “samozranení” aj samovražde generála Lučanského. A je mi jedno, kto je práve pri moci,“ dodáva na záver Juraj Droba.

Foto/Zdroj: Facebook/ Juraj Droba