Pred malou chvíľou vyšiel remake legendárneho filmu, v ktorom bol do hlavnej úlohy obsadený legendárny a nezničiteľný Bruce Willis a všetko nasvedčuje tomu, že ide opäť o riadny akčný film so všetkým, čo k tomu partrí!

 

V roku 2018 máme možnosť pripomenúť si legendárny film Death Wish /Prianie smrti/ v nomom kabáte. Originálny film pochádza z roku 1974 a bol taký úspešný, že má za sebou množstvo pokračovaní. V tom období stvárnil hlavnú postavu muža bojujúceho na vlastnú päsť nezabudnuteľný Charles Bronson, ktorého práve tieto série filmu Death Wish vystrelili na úplný vrchol filmovej smotánky.

Dej je o bežnom chlapíkovi v stredných rokoch menom  Paul Kersey, ktorému však jedného večera zastrelia ženu a zneužijú dcéru. Paul je znechutený ak zbadá bezmocnosť, či skôr neochotu zo strany polície a preto sa snaží spravodlivosti dosiahnuť sám, na vlastnú päsť. Trailer pôvodného filmu z roku 1974 nájdete tu a zbadáte, že už na svoju dobu bol film dosť drsný, ale zato pokrokový.

Charles Bronson v Death Wish

Vráťme sa však o neuveriteľných 44 rokov vpred. Dej, ako aj meno hlavnej postavy zostáva nezmené, rozdiel je samozrejme iba v obsadení hercov a najviac sme zvedaví predovšetkým na výkon Brucea Willisa, ktorý stvárnil hlavnú úlohu, charaker Paula Kerseyho. Nahradiť Charlesa Bronsona však určite nebolo jednoduché. Ak ste zvedaví, môžete si pozrieť ukážku tohto oslavovaného remaku v novej podobe, vyzerá super- nech sa páči.

Video:

Pôvodný film:

Zdroj/Foto: csfd.cz, flickr, youtube