Niektorí ľudia by jednoducho nemali mať žiadne domáce zvieratá. Bohužiaľ sa nemé stvorenia mnohokrát dostanú do rúk nesprávnemu majiteľovi. To je aj prípad malého rozkošného psíka z Ruska, ktorého sa chcel jeho pán zbaviť skutočne krutým spôsobom!

 

Prípad sa stal v ruskom meste Jakutsko, kde už udreli poriadne mrazy. Malého, asi ročného psíka tu našli ochranári zvierat takmer mŕtveho a utýraného. Jediná časť tela, ktorou ešte zvieratko dokázalo hýbať bola labka. Len tú totiž nemalo primrznnutú k zemi. Jeho majiteľ sa ho chcel zbaviť otrasným spôsobom – pri teplote 32 stupňov pod nulou polieval svojho psíka vodou.

Ochranári síce zúboženého psíka zobrali k veterinárovi, no pomôcť sa mu už nedalo, a tak ho museli utratiť. “Tie oči, nikdy na ne nezabudnem. Videli ste už niekedy človek, ktorý chcel žiť no umieral?” povedala žena, ktorá psíka našla pre denník Siberian Times.

Takýto čin si zaslúži prísny trest a ten žiadajú pre muža, ktorý chcel psíka zabiť aj aktivisti v Rusku. Pod petíciu sa už podpísalo viac ako 10-tisíc Rusov. Je až neuveriteľné, že muž, ktorý má niekoľko detí, dokáže takto utýrať nevinné stvorenie. Na tento fakt poukazujú aj iniciátori petície, podľa ktorých sú ohrozené aj deti tyrana.

Aktivisti obviňujú za tento prípad aj políciu a starostu Jakutska, Sergeja Bojarskiho. Polícia totiž nekonala a starosta v podstate zlegalizoval týranie zvierat tým, že vyhlásil vojnu potulným psom.

Ako psík dopadol si môžete pozrieť vo videu >>>TU<<<. Upozorňujeme však, že zábery nie sú vhodné pre maloletých a slabé povahy.

Zdroj/Foto: siberiantimes.com, Freepik, youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Ďumbi
Smiech je liek na všetko, a preto sa stala súčasťou FunMagazin-u. Ak jej článok rozosmeje, čo i len jedného človeka, má to zmysel. Miluje komédie, paródie a dáva za pravdu výroku, že škodoradosť, je najväčšia radosť :)