Spôsob vládnutia premiéra Igora Matoviča nie je po vôli každému a sklamaní sú dnes už aj tí, ktorí ho vo februári volili. Jeden z mnohých ľudí, čo sa na celú vec už nedokážu len nemo prizerať, je aj legenda slovenskej hudobnej scény – Paľo Habera. Ten je známy svojou brutálnou úprimnosťou, a hoci sa len málokedy vyjadruje k politike, včera urobil výnimku. Na Instagrame naložil Matovičovi ako nikto! 

Spevák a slávny kat poroty Superstar už roky nežije na Slovensku, no naša situácia mu rozhodne nie je ľahostajná. Sledujúc dianie v politike sa preto rozhodol prehovoriť a s obrovskou dávkou sedliackeho rozumu prostredníctvom vyjadrenia na Instagrame ukázal, ako celú vec vidí. Svojimi slovami pritom tne priamo do živého!

“Nepáči sa mi spôsob vládnutia súčasnej vlády a hlavne nášho premiéra Matoviča! Byť dobrým politikom a vodcom je niečo úplne iné ako predvádza on. Jasne mi ukazuje, že sa k premiérskemu kreslu dostal nešťastnou náhodou – zúfalou reakciou ľudí na katastrofálny stav našej politiky a krajiny, ktorá zatiaľ veľa šťastia v podobe dobrých politikov nemala. Je vlastne zázrak, že máme skvelú prezidentku,” napísal Habera na Instagrame, čím ale úprimný odkaz len začal.

“Hovorí sa, že každý národ má takú vládu, ako si zaslúži. Čo sme ale komu urobili, že máme takéhoto premiéra? Múdrosť a rozvážnosť je mu extrémne vzdialená a snaží sa ju nahrádzať konfrontáciami, diktátorstvom, svojou detinskou urážlivosťou a prehnaným vylievaním svojich pocitov prostredníctvom sociálnych sietí (ktoré už nikoho nezaujímajú, ale o to viac nas*erajú). Vlastnosťami, ktoré by nemal mať žiadny dobrý a ani priemerný politik! Robiť opatrenia nie je jednoduché, chápem. Čo nechápem – prečo neplatia pre všetkých rovnako – vrátane politikov,” pýta sa spevák, ktorý týmito slovami zrejme narážal na čerstvú “čajovú kauzu” Borisa Kollára.

Paľo Habera dodal, že už skutočne netúži čítať ďalšie a ďalšie smiešne ospravedlnenia. Namiesto toho by chcel vidieť skutky. Len tie totiž môžu pomôcť ľuďom v strašnej situácii, keď sú bez práce alebo sa nedokážu o seba postarať.

“Ľudia dnes potrebujú od štátu pomoc! Ale mám obavy, že vy ako premiér na to nemáte kapacitu – emočnú a ani praktickú,” napísal spevák. “Pán Matovič, mali ste šancu zanechať po sebe niečo užitočné, ale výsledkom vášho vedenia krajiny je len nespokojnosť a opätovné sklamanie z pocitu, že na dobrých politikov si táto krajina ešte chvíľu počká. Ste tu už dlho. Takže – next please! (Tomuto snáď budete v angličtine rozumieť, pán premiér.),” podal si Habera aj Matovičovu biednu znalosť cudzích jazykov, kvôli ktorej sa nám po určitých udalostiach smejú už aj v Bruseli.

Spevák zakončil svoj brutálne otvorený odkaz slovami: “Škoda, že neexistuje vakcína na rozum. Pár ľudí v mojej krajine je naozaj potrebné zaočkovať – a povinne!” 

Príspevok sa dočkal mimoriadne priaznivých reakcií od ľudí, ktorým Paľo Habera hovoril z duše. Podporili ho aj celebrity ako Zuzana Plačková, Michaela Kocianová či Lukáš Kimlička.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Instagram/pavolhabera | Foto: Facebook, Instagram/pavolhabera