Áno, áno …my vieme… aspoň raz za mesiac vám prinesieme článok, ktorý varuje pred nejakým tým koncom sveta, ale pozor. Dnes vám prinášame článok, ktorý nebude rozoberať žiadne vízie či predpovede popleteného deda vševeda, ale reálny matematický prepopočet so skutočnou výpovednou hodnotou!

 

Matematik menom Aaron Clauset sa nedávno podujal na zaujímavú úlohu. Zo svojim tímom sa pokúsili vypočítať čas, kedy by mala nastať tretia svetová vojna. Clauset začal pomocou štatistickej analýzy skúmať dáta o vojnách, ktoré sa odohrali za posledných 200 rokov a výsledky, ktoré sa po dôkladnej analýze začali ukazovať sú priam hrozivé!

Ak teda môžeme veriť matematickej štatistike a z pohľadu dejín, jej rozhodne veriť môžeme, tak najbližší ozbrojený konflikt celosvetových rozmerov nastane približne roku 2150. Na druhej strane však nutno dodať, že aj sám Clauset priznal, že pri svojich prepočtoch nebral do úvahy, kto vojnu začne, ako bude prebiehať, ani aké zbrane budú použité. De facto sa teda nejedná o žiaden definitívny ortieľ a vojna svetových rozmerov môže pokojne vypuknúť aj o pár desaťročí skôr či omnoho neskôr…

Zdroj/Foto: newsweek.com, youtube, giphy.com