Špecialista na zdravú výživu Igor Bukovský sa na tému koronavírus už zopárkrát vyjadril. Väčšina jeho výroky v momente odsúdila, no našli sa aj takí, ktorí s odborníkom plne súhlasia. Bukovský teraz prichádza s novou teóriou, ktorá vás určite prekvapí.

Igor Bukovský svoje rady a konšpiračné teórie o koronavíruse pravidelne prezentuje na svojom YouTube kanáli. Teraz si prichystal novinku z jednej štúdie v USA. ,,Pomocou jednoduchých vecí, ktoré máte aj vy doma v kúpeľni, môžete znížiť vírusovú záťaž na sliznici dutiny ústnej a nosohltana a ochrániť tým seba aj ľudí vo svojom okolí,“ šokoval Bukovský.

“To vás možno prekvapí, ale v Amerike je to bežná prax u lekárov. Použitie jednopercentného roztoku detského šampóna zriedeného s vodou, a týmto v Amerike bežne liečia infekcie, odporúčajú vyplachovať a kloktať nosné dutiny. A takýto roztok zabije až 99,9 % koronavírusov po dvoch minútach pôsobenia,“ skonštatoval odborník.

Podľa jeho slov by mala ústna voda zabiť koronavírus a je dokonca účinnejšia ako nosenie rúška. „A aj ústna voda účinne zabíja SARS-CoV-2 a znižuje vírusovú záťaž na slizniciach dutiny ústnej a nosových dutín. Výplachy dutiny ústnej alebo odstraňovanie vírusov zo slizníc sú účinnejšie ako rúško, pretože odstraňujú a zabíjajú tie vírusy, odstraňujú aerosól a spomaľujú jeho šírenie do prostredia. Takto môžeme odstrániť vírusy, ktoré sú na povrchu buniek. Ak ste boli počas dňa v kontakte s človekom, ktorý vás mohol nakaziť, tak večerným vykloktaním sa už nezbavíte celej tej infekcie, ale zbavíte sa vírusov, ktoré sa ešte nedostali do vašich buniek a ten priebeh zmiernite a možno aj úplne zastavíte,“ dodal na záver špecialista.

 

Zdroj: Facebook/dr.bukovsky | Video: YouTube