Už v prvej vlne koronavírusu bol doktor Igor Bukovský jedným z najväčších „popierateľov“ vírusu aj jeho závažnosti. Teraz priznal chybu, cíti vinu a hanbí sa. Odborníci jeho prístup a verejné ospravedlnenie prijali. 

Bukovský sa na Facebooku všetkým ospravedlnil v statuse, ktorý nazval Vakcína v tehotenstve – ospravedlnenie a dôležitá informácia. „Nie je dnes ľahké vyhýbať sa informačnému chaosu, nástrahám a dezinformáciám. Veľmi si dávam záležať na tom, aby informácie, ktoré vám prinášame, pomáhali pravdu odkrývať, nie zahmlievať. Preto ma o to viac trápi, že som urobil chybu. Nebola prvá a nebude zrejme ani posledná. Cítim vinu a cítim hanbu. Vo videu o riziku očkovania pre tehotné ženy a ich budúce dieťa som si zvolil zlý informačný zdroj. Podľahol som emócií tam, kde som mal ostať racionálny,“ vysvetľuje.

„Bol som presvedčený, že dokument, ktorý som vo videu zverejnil, bol oficiálne zverejnený na stránke odborného časopisu, z ktorého pochádzala aj pôvodná, kritizovaná štúdia. Prijmite, prosím, moje ospravedlnenie za túto chybu.Aké je SKUTOČNÉ riziko straty plodu počas prvého trimestra? Nevieme, pretože štúdia, ktorú som kritizoval, neposkytla spoľahlivé informácie, skôr podozrenie, že ide o súčasť propagandy,“ uviedol.

„Presne v tomto je rozdiel medzi Igorom Bukovským a antivax scénou. Je strašná škoda, že sme sa dostali do bodu, kde je neprijateľnou osobou. Mohol podporou vakcinácie pomôct k zaočkovaniu mnohých ľudí,“ konštatoval matematik Kollár.

Foto/Zdroj: Facebook/ Dr. Igor Bukovský, topky.sk