Bývalí ministri zdravotníctva, Raši, Kálavská a Drucker volajú po tom, aby Marek Krajčí odovzdal svoju funkciu niekomu viac skúsenejšiemu a schopnejšiemu manažérovi. Podľa nich by nemal bezhlavo počúvať premiéra Matoviča.

Drucker z Dobrej voľby vníma ako veľmi nešťastnú najmä Krajčího personálnu politiku a presadzovanie rodinných príslušníkov a kamarátov na úkor odbornosti a profesionality. Tým podľa neho značne oslabil dôveru občanov v autoritu štátu.

“Minister zdravotníctva totiž musí počúvať rady odborníkov a nie sa slepo a nekriticky podriaďovať vrtochom premiéra Igora Matoviča (OĽANO),” myslí si zasa Raši z Hlasu.

Exministerka zdravotníctva Andrea Kalavská hovorí o katastrofálnych následkoch pandémie u nás. “Denne zomiera najviac pacientov na počet obyvateľov a čísla naďalej rastú. To je podľa mňa viac ako dostatočný dôvod na vyvodenie zodpovednosti, a teda demisiu pána ministra,” dodala.

Krajčího reakcia

“Šéf rezortu zdravotníctva tvrdo denne pracuje na tom, aby sa pandémiu na Slovensku podarilo zvládnuť,” odkázalo ministerstvo skrz hovorkyňu Zuzanu Eliášovú.

“Výzvu na odstúpenie vnímame v čase pandémie ako snahu na zviditeľnenie v aktuálnej téme a prosíme, aby sa energia venovala konštruktívnym krokom, ktoré pomôžu chrániť zdravie a životy ľudí. Zvládnutiu pandémie určite nepomôžu neuvážené personálne výmeny,” dodala v oficiálnom stanovisku.

Foto: Facebook | Zdroj: slovensko.hnonline.sk