Otázniky okolo smrti generála Milana Lučanského vyvolávajú pochybnosti ešte aj dnes a zrejme sa ich verejnosť ešte  niekoľko týždňov nezbaví. K celej veci sa vyjadril aj bývalý vyšetrovateľ Jozef Šátek.

Bývalý elitný vyšetrovateľ Jozef Šátek už nejedenkrát trefne poukázal na fakty z kauzy Kuciak, najnovšie sa snaží tlmiť vášeň ľudí a poukazuje na to, že ak sa generál Lučanský rozhodol vziať si život, musel to mať pripravené a naplánované dopredu.

„Gen. Lučanský bol výborným operatívcom, ale je zároveň dôvodne podozrivým, že bral odpustky za „skutky čo sa nestali“ alebo „skutky čo neboli trestným činom“. Tak ako vedel, čo ho môže čakať pri pohybovaní sa medzi členmi zločineckej skupiny, tak veľmi dobre vedel, čo robí s „odpustkami“ i to, čo mu za to hrozí a tiež bol pripravený na to, čo ak tenký ľad praskne. A keď to prasklo, tak presne vedel, čo urobí, mal to dávno premyslené a bol s tým vyrovnaný,“ tvrdí šokujúco Šátek.

Ďalej o ňom hovorí, že bol veľmi silná osobnosť, profesionál, ktorý bol schopný veľmi rýchlo pochopiť závažnosť situácie i možnosti svojej prípadnej obrany. „Rozhodoval sa uvážene a pevne, o čom už ďalej vnútorne nepochyboval. Bolo potom už len otázkou času, ako a kedy.“

„S veľkou mierou pravdepodobnosti sa o samovraždu pokúsil už pred dvomi týždňami, no pokus sa mu nepodaril a pritom sa zranil. Bol rozhodnutý svoj pokus opakovať a úspešne, preto poprel zásah inej osoby voči nemu, roky pretvárky a schopnosti nedávať na sebe žiadne známky psychického zlomu oklamali aj väzenských psychiatrov či psychológa. Pre neho život skončil,“ uvádza na záver.

Foto/Zdroj: Facebook/ Jozef Šátek